Україна і Туреччина підписали угоду про вільну торгівлю. Що вона передбачає

Фото ОП

Знаковою подією та історичним моментом назвав президент України Володимир Зеленський угоду про зону вільної торгівлі між Україною та Турецькою Республікою, яку було підписано 3 лютого.

Про це інформує UA.

Угода про вільну торгівлю була підписана в межах візиту до України делегації Туреччини на чолі з президентом Реджепом Таїпом Ердоганом. Володимир Зеленський акцентував, що візит відбувається в історичний день: рівно 30 років тому дві країни встановили дипломатичні відносини.

“Сьогодні вінцем трьох десятиліть співпраці й дружби стала дуже знакова подія – наші країни уклали угоду про зону вільної торгівлі. Це історичний момент. Я вітаю наші дружні народи. Я вітаю всіх із цим важливим кроком. Дякую нашим командам, які вели ці переговори. Ми пройшли довгий і важкий шлях, щоб відкрити нові горизонти співпраці”, – наголосив президент України.

Він наголосив, що підписання угоди відкриває нові можливості для обох країн.

“Це нові можливості для бізнесу, нові ринки, нові здобутки, нові прибутки, нові робочі місця, інвестиції, зростання ВВП наших держав і добробуту наших народів”, – зазначив Володимир Зеленський.

За останній рік взаємна торгівля між Україною та Туреччиною зросла до 7 млрд доларів – більш ніж наполовину, встановивши рекорд ще до підписання угоди.

“Це доказ, що наша мета, прагнення президентів двох країн – а це 10 млрд доларів – більш ніж реальна. А угода про вільну торгівлю допоможе досягти її більш швидко, ніж очікували”, – наголосив глава Української держави.

Угода про вільну торгівлю між Україною й Туреччиною, покликана сприяти розвитку торговельно-економічного співробітництва між країнами шляхом запровадження режиму вільної торгівлі.

Очікується, що документ сприятиме:

  • активізації торгівлі між двома країнами;
  • зростанню експорту (у зв’язку з отриманням вітчизняними виробниками переваг від лібералізації ринку товарів і послуг Турецької Республіки);
  • відкриттю можливостей для трансферу технологій та модернізації виробництва в Україні;
  • створенню нових робочих місць;
  • обміну досвідом тощо.

“Йдеться про поступову суттєву лібералізацію у торгівлі товарами протягом перехідного періоду, починаючи з дати набуття чинності угоди, та поступову лібералізацію торгівлі послугами”, – повідомили в Офісі президента.

Передбачено створення спільного комітету, діяльність якого спрямовуватиметься на забезпечення належного та ефективного виконання угоди.

Угода охоплює низку питань в частині товарів та послуг і передбачає:

  • спрощення сторонами, наскільки це можливо, процедур торгівлі згідно з їхніми зобов’язаннями за угодою СОТ про спрощення процедур торгівлі;
  • стимулювання багатосторонньої співпраці сторін для посилення їхньої участі у розвитку та впровадженні міжнародних правил поведінки та рекомендацій щодо сприяння торгівлі, доступу до ринку.

Нагадаємо, в Україну прибув з офіційним візитом президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган.

Читайте також: Завтра Україна та Туреччина підпишуть угоду про вільну торгівлю

Прямий ефір