Україна і Латвія підписали двосторонню безпекову угоду — деталі

Підписання угоди у Вільнюсі. Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський разом з латвійським колегою Едгарсом Рінкевичсом сьогодні, 11 квітня, у Вільнюсі підписали двосторонню безпекову угоду між двома країнами. Про це повідомляє FREEДОМ із посиланням на пресслужбу Офісу президента.  

Згідно з документом, Латвія зобов’язується допомагати Україні в захисті від російської агресії стільки, скільки буде потрібно. 

Вже цього року країна надасть військову підтримку Києву на суму близько 112 млн євро. Крім того, Латвія надаватиме оборонну допомогу на рівні 0,25% ВВП щороку.

“Документ засвідчує готовність Латвійської Республіки допомагати з відновленням і відбудовою, захистом критичної інфраструктури, розмінуванням, безпілотними технологіями та кібербезпекою”, — йдеться у повідомленні ОПУ.

В угоді також закріплена підтримка з боку Латвії майбутнього членства України в Європейському Союзі та НАТО.

Угода діє протягом 10 років і передбачає можливість продовження за взаємною згодою сторін.

“Дякую дружній Латвії! Це саме та конкретика й прогнозованість, якої потребує наша боротьба за свободу та незалежність”, — наголосив Володимир Зеленський. 

Читайте також: Україна уклала безпекові угоди з вісьмома державами — у чому переваги, пояснив Подоляк

Нагадаємо, Україна уклала вже дев’ять двосторонніх безпекових угод: із Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами, Фінляндією та Латвією. Крім того, Україна та Естонія почали роботу над таким документом.

Читайте також: Безпекові угоди з Парижем, Берліном і Лондоном: що союзники гарантують Україні (ВІДЕО)

Прямий ефір