Україна готова бути в НАТО, — Зеленський на Євросаміті в Кишиневі (ВІДЕО)

Володимир Зеленський і Мая Санду. Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський бере участь у саміті Європейської політичної спільноти. Перед заходом він зустрівся з президентом Молдови Майєю Санду та обговорив із нею спільні інфраструктурні проєкти та європейське майбутнє двох країн, інформує FREEДОМ.

Під час спільного брифінгу з Санду Зеленський наголосив, що Київ готовий бути в НАТО, а також наголосив, що РФ може зупинити війну.

“Ми говорили про наші двосторонні відносини, про інфраструктуру, основні пріоритетні проєкти, угоди, які ми підпишемо найближчим часом. Я вважаю, що це дуже важливо. Адже наше майбутнє в ЄС та Україна готова бути в НАТО. Ми чекаємо, коли НАТО буде готове прийняти та бачити у своїх лавах Україну. Я думаю, що гарантії безпеки дуже важливі не лише для України, а й для наших сусідів — для Молдови, через Росію та її агресію в Україні та потенційну агресію щодо інших країн Європи”, — зазначив український президент.

Володимир Зеленський і Мая Санду. Фото: president.gov.ua

Він наголосив, що генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг підтримує Україну.

“Але нам потрібна вся єдність у всьому Альянсі, і ми працюємо над цим. Коли ми переможемо, війна припиниться чи Росія може зупинити цю війну раніше, вони можуть піти на свою незалежну територію з нашої території”, — сказав Зеленський.

Своєю чергою молдавський лідер зазначила, що під час саміту обговорюватимуться питання, як покращити підтримку України. Сторони також обговорили двосторонні відносини країн та їхнє майбутнє в ЄС.

Володимир Зеленський і Мая Санду. Фото: president.gov.ua

Санду подякувала Україні за безпеку Молдови сьогодні.

“Сьогодні Україна забезпечує безпеку Молдови як щит і ми вдячні за це. Молдова поважає суверенітет, незалежність та територіальну цілісність України та її міжнародно визнані кордони. І, звісно, ми підтримуємо ініціативу створення Міжнародного трибуналу для тих, хто чинить злочини в Україні”, — сказала Санду.

Зеленський також висловив подяку Молдові за прийом українських біженців із початку повномасштабного вторгнення РФ. Він заявив, що поспілкувався зі своєю молдавською колегою також про інфраструктурні проєкти та готовність України бути в НАТО. Крім того, порушувалися питання потенційної коаліції Patriot та української формули миру.

Читайте також: “Усе – для захисту майбутнього України”: Зеленський прибув на саміт у Молдові (ВІДЕО)

Нагадаємо, 1 червня у Молдові розпочався другий саміт Європейської політичної спільноти, на якому зустрічаються лідери 50 країн-членів ЄС та інших держав. Захід проводять у “замку Мімі” у селі Бульбоака.

На саміті обговорюватимуть спільні зусилля заради миру в контексті війни в Україні та пов’язані із нею кризи, захист демократії, зміцнення енергетичної безпеки та стійкість європейських держав.

Прямий ефір