Саміт Європейського політичного співтовариства відбувається у Молдові — деталі з Кишинева (ВІДЕО)

Президентка Молдови Мая Санду. Фото: uatv.ua

Сьогодні, 1 червня, у Молдові розпочався другий саміт Європейської політичної спільноти, на якому зустрічаються лідери 50 країн-членів ЄС та інших держав. Серед пріоритетних тем обговорення — безпека та питання енергетики. Про це повідомила кореспондентка телеканалу FREEДОМ Валерія Некіпелова з Кишинева.

За словами журналістки, формат саміту об’єднує країни Європи, до того ж не тільки ті, які є членами Євросоюзу. Крім офіційних представників лідерів 50 країн, до Молдови також прибуло керівництво Європейського Союзу.

Це наймасштабніша подія на території Молдови з часів здобуття нею незалежності, доповнила кореспондентка.

Багато офіційних делегацій прибули до Кишинева за день до початку саміту і вже встигли зробити перші офіційні заяви.

Президентка Молдови Мая Санду та очільниця Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн провели спільну пресконференцію. На ній йшлося про євроінтеграційний шлях Молдови, про успіхи країни у цьому напрямі. Урсула фон дер Ляєн оголосила про новий пакет допомоги для Молдови, який має пришвидшити рух держави до ЄС.

“Я рада оголосити про новий пакет підтримки для Молдови. Ми хочемо підтримати вас, щоб вирішити проблему впливу війни, яка буквально у вас за порогом, ми хочемо наблизити вас до Європейського Союзу. Цей пакет має п’ять дуже конкретних ініціатив. По-перше, ми запровадимо закон про зниження плати за роумінг між ЄС і Молдовою. Я думаю, що це дуже хороший крок, який піде на користь людям і нашим компаніям, оскільки дійсно дешевший роумінг об’єднує людей”, — заявила президентка Єврокомісії.

Прибув до Кишинева і Жозеп Боррель, глава дипломатії Європейського Союзу. Спільно з міністром закордонних справ Молдови Ніколаєм Попеску і міністром внутрішніх справ Республіки Молдова Анною Ревенко вони офіційно відкрили нову місію партнерства Європейського Союзу в Молдові.

“Ми бачимо спроби дестабілізувати Молдову в економічному або політичному планах. Зрештою, Євросоюз і Молдова керуються спільною метою забезпечення миру, безпеки і стабільності для громадян Молдови і громадян Європейського Союзу. Тому що ми стикаємося з однаковими проблемами. Роблячи Молдову сильнішою, ми робимо сильнішим і ЄС”, — заявив Боррель.

Читайте також: Молдова прийме саміт Європейської політичної спільноти — перші заяви (ВІДЕО)

Нагадаємо, глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн розповіла про допомогу, яку отримає Молдова від ЄС.

Прямий ефір