Ухвалення закону про “іноагентів” закриє шлях Грузії до Євросоюзу, — Самадашвілі

Прапори ЄС та Грузії. Фото: eurointegration.com.ua

Правляча в Грузії партія “Грузинська мрія” сьогодні — це російська мрія. Влада обманює народ, і щодня все більше країна опиняється під впливом Росії. Про це заявила в ефірі телеканалу FREEДОМ депутатка парламенту Грузії від опозиційної партії “Лело”, колишній посол Грузії в Євросоюзі Саломе Самадашвілі. 

“Сьогодні партія правляча “Грузинська мрія” насправді — це “російська мрія”. Ця влада вже 10 років обманює грузинський народ, що у них курс нібито взято на Захід, а насправді з кожним днем Грузія все більше опиняється під впливом Росії. І “Грузинська мрія” вже відкрито хоче збити нашу країну з прозахідного курсу розвитку”, — вважає Самадашвілі. 

Вона прокоментувала можливе ухвалення в Грузії закону про “іноагентів”. Політикиня вважає, що в такому разі держава не зможе отримати статус кандидата на вступ до Євросоюзу.

“Якщо вони ухвалять цей закон про “іноагентів”, то, крім іншого, він закриє нам шлях до Євросоюзу. Ви знаєте, що Україна і Молдова отримали статус кандидата в члени Євросоюзу, а Грузія не отримала цього статусу, і ми чекаємо нового рішення. Уже в жовтні Європейський Союз вирішуватиме знову щодо статусу кандидата для Грузії. І, звичайно, якщо буде остаточно ухвалено цей закон, то жодного статусу кандидата ми не отримаємо”, — наголосила Самадашвілі. 

Депутатка також пояснила, чому для правлячої влади Грузії важливий цей закон. 

“Він потрібен олігарху [Бідзіна] Іванішвілі, який сьогодні з тіні керує країною. І на наступних виборах-2024 у Грузії він і його партія [“Грузинська мрія”] вже будуть відкрито вести антизахідну політику. Іванішвілі намагається зробити в Грузії те саме, що в Україні зробив Янукович, коли його обрали президентом. І потім виявилося, що насправді він хоче змінити курс розвитку країни”, — зазначила гостя ефіру.

Самадашвілі зауважила, що грузинський закон про “іноагентів” ідентичний російському. У РФ його ухвалили ще 2012 року. 

Політикиня звернула увагу й на те, що, голова “Грузинської мрії” Іраклій Кобахідзе навіть пояснює значущість цього закону словами, якими говорив Володимир Путін у 2012 році, коли ухвалював цей закон у РФ. 

“Тобто вони хочуть ухвалити цей закон, щоб до наступних виборів у країні не було ні незалежних телебачення і незалежних ЗМІ, щоб не було організацій, які спостерігають за виборами. Вони можуть цим законом прищемити прозахідні партії. Тобто можуть прибрати всі острівці свободи, які поки що є в Грузії. Це вигідно Росії. Я впевнена, що на той час Україна вже переможе, і Росії потрібно буде сказати: ну, зате в Грузії змінили курс розвитку, ось народ там проголосував за антиєвропейську партію. Ми наблизилися до НАТО і Євросоюзу. Війна у вашій країні (в Україні, — ред.) тільки прискорила цей процес. І тому Іванішвілі довелося вийти з нори, йому довелося діяти щодо зміни курсу Грузії набагато швидше”, — резюмувала Самадашвілі. 

Вона впевнена, що Грузії потрібна підтримка Заходу. І реакція у вигляді санкцій проти окремих представників влади.

Читайте також: Грузинська влада розбудила лихо, — Васадзе про закон про “іноагентів”

Як повідомлялося раніше, парламент Грузії 7 березня ухвалив у першому читанні закон про “іноагентів”. За законопроєкт “Про прозорість іноземного впливу” проголосували 76 депутатів — усі представники правлячої партії, проти виступили 13 членів парламенту. Згідно з документом, за аналогією з Росією у Грузії збираються створити реєстр “іноземних агентів”, які щонайменше на 20% фінансуються з-за кордону.

Напередодні голосування депутатів під будівлею зібралися противники законопроєкту. Під час акції почалися сутички між учасниками заходу і силовиками.

Сьогодні, 8 березня, опозиція Грузії анонсувала нову акцію протесту проти ухвалення закону про “іноагентів”. Мітинг відбудеться у другій половині дня перед будівлею парламенту в Тбілісі.

Прямий ефір