“Угорщина вважає, що у неї золота акція в цій грі”: чому ЄС змушений домовлятися з Орбаном, розповів Попов

Віктор Орбан. Фото: ukrinform.ua

Європейський Союз змушений домовлятися з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном, доки не зміниться процедура голосування під час ухвалення важливих рішень у ЄС. Про це сьогодні, 29 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив експерт Українського інституту майбутнього Ігор Попов.

“Щоб обійти право вето Угорщини, а рішення ухвалюються консенсусом, потрібно змінювати базові правила роботи Євросоюзу. Це явно буде дуже нескоро. Хоча дискусія йде про те, що на частину питань правила консенсусу можна було б і скасувати. І тому все-таки ми розраховуємо на конструктивні переговори керівництва Євросоюзу та Віктора Орбана, як прем’єр-міністра Угорщини, з тим, щоб вони вирішили свої двосторонні проблеми до 14 грудня, до дати засідання Європейської Ради”, — сказав він.

Попов наголосив, що Україна робить зі свого боку все можливе, щоб до кінця року отримати рішення про початок переговорів про вступ до ЄС.

“Але якщо рішення не буде на цьому засіданні, воно буде тоді на весняному засіданні. І насправді все одно переговори, ми можемо сказати, вже почалися. Уже в листопаді Володимир Зеленський підписав указ про конкретні доручення уряду щодо формування груп перемовників, щодо формування директив. Тобто буде рішення — не буде рішення, наша євроінтеграція триває, і всі ті рішення, які нам рекомендує Євросоюз і які потрібні самому українському суспільству, ми все одно ухвалюємо”, — сказав експерт Українського інституту майбутнього.

Водночас, за його словами, РФ зацікавлена, щоб у грудні Україна не отримала рішення про підписання договору з ЄС — для впливу на Євросоюз Кремль і залучає Угорщину.

“Угорщина вважає, що в неї золота акція в цій грі. І я не здивуюся, якщо паралельно з переговорами з Єврорадою хтось із представників Угорщини може вести якусь комунікацію і з Російською Федерацією. Там теж є, про що говорити: про знижку на газ, про відстрочку платежу на газ на рік, на 5, на 25, про списання кредиту на будівництво атомної електростанції. Тобто Росія зацікавлена в тому, щоб у грудні Україна не отримала цього формального рішення щодо переговорів про членство, і Росія готова заплатити за це рішення зі своєї економіки, яка досі не потонула. І тому гра триватиме”, — вважає Попов.

Читайте також: Орбан виступає одним із рупорів та інструментів Кремля, але розуміє “червоні лінії”, — політолог

Нагадаємо, уряд Угорщини в особі Віктора Орбана часто намагається блокувати надання допомоги Європейського Союзу Україні. У грудні лідери країн ЄС мають схвалити рекомендації про початок перемовин щодо вступу України до блоку. Однак на заваді цьому рішенню може спробувати стати Угорщина, яка, намагаючись ізолювати Україну, ризикує сама опинитися в ізоляції.

Прямий ефір