Угоду про ЗВТ між Україною та Туреччиною підпишуть у січні 2020 року

Фото Анна Костюченко/UATV

Угоду про зону вільної торгівлі між Туреччиною та Україною можуть підписати вже у січні 2020 року, повідомив посол Туреччини в Україні Ягмур Ахмет Гюльдере під час Українсько-турецького інфраструктурного форуму.

“Україна і Туреччина – стратегічні партнери, ми маємо спільні цінності та історію. Наші відносини зміцнюються і розвиваються. Наш товарообіг наразі складає 4 мільярди доларів, але ми можемо його значно збільшити. Є прямі вказівки прискорити підписання Угоди про зону вільної торгівлі, що виведе наші відносини на новий рівень. Крім того, є плани збільшити інвестиції. Наразі турецькі інвестиції знаходяться на рівні 3 мільярдів доларів, і ми зацікавлені, щоб Україна також більше інвестувала до Туреччини”, – повідомив Гюльдере.

Голова правління Міжнародної асоціації турецьких та українських бізнесменів Бурак Пехліван підкреслив, що за останні роки 42 турецькі компанії здійснили понад 200 проєктів у галузі інфраструктури в Україні.

“Я приїхав до України 15 років тому. За цей час відносини наших країн значно зміцнилися: ми можемо відвідувати один одного, пред’являючи лише ID-карти на кордоні, значно зросла кількість авіарейсів між країнами та покращились умови ведення бізнесу. Наразі турецькі бізнесмени працюють не тільки в традиційних продовольчій або текстильній галузях, але й у багатьох інших”, – розповів турецький підприємець.

На думку організаторів, Українсько-турецький інфраструктурний форум має на меті активізувати співпрацю країн у цій галузі та сприяти розвитку та підвищенню якості міжнародних та внутрішніх перевезень в Україні.

“Починаючи з 2014 року, Україна розпочала реформування задля наближення до стандартів ЄС, і ми віримо, що ці зміни будуть впливати на повсякденне життя українців. Охорона здоров’я, освіта, транспорт – це ті галузі, зміни в яких може відчути саме населення країни. Наразі в Україні відбувається чимало реформ. Ми спостерігаємо певне економічне пожвавлення, що вплинуло також на інфраструктуру. Сподіваємось, наш форум стане ще одним внеском у ці трансформації”, – зазначив Бурак Пехліван.

Заступник міністра інфраструктури з питань європейської інтеграції Віктор Довгань наголосив, що нові можливості для розвитку інфраструктури в Україні створює підписання закону “Про концесію”. Цей документ дозволяє передачу об’єктів державної власності у довгострокову оренду для управління приватними підприємствами. Одним з перших об’єктів, який, на думку українських чиновників, зможе відчути переваги концесії, стане Херсонський аеропорт, а також деякі українські порти та дороги.

Анна КОСТЮЧЕНКО, UATV

Прямий ефір