У ЄС засудили обстріл агресором РФ пологового будинку в Маріуполі – заява Борреля та Ленарчича

У Європейському союзі засудили обстріл пологового будинку у місті Маріуполі та інші жорстокі злочини агресора РФ в Україні, за які винні будуть покарані, йдеться у спільній заяві високого представника ЄС Жозепа Борреля та європейського комісара Янеша Ленарчича.

“Європейський союз вкрай рішучо засуджує обстріл пологового будинку в Маріуполі російськими збройними силами. Ми з жахом бачимо, як ЗС РФ вчиняють все більш жорстокі злочини і нападають на найбільш беззахисних і вразливих. Така поведінка сил вторгнення ганебна, погана і абсолютно неприйнятна. Винні в цьому в Російській Федерації відповідатимуть за цей жахливий злочин”, – цитує текст заяви “Інтерфакс-Україна”.

Крім цього, в ЄС засудили облогу Маріуполя та інших українських міст, які зазнають інтенсивних бомбардувань з боку російських окупантів.

“Ці значні порушення міжнародного гуманітарного права мають бути негайно припинені. Ми повторюємо наш наполегливий заклик до Росії виконати свої зобов’язання щодо міжнародного права та міжнародного гуманітарного права, а також негайно припинити свої воєнні операції. Росія несе повну відповідальність за цей акт воєнної агресії та всі спричинені цим руйнації і людські жертви”.

Боррель та Ленарчич від імені ЄС вітали створення комісії з розслідування в рамках Ради ООН з прав людини, а також початок розслідування прокурором Міжнародного кримінального суду у Гаазі.

Росію буде притягнуто до відповідальності за ці серйозні порушення та військові злочини. Ми наполегливо закликаємо Росію поважати гуманітарні коридори та дозволити евакуацію цивільного населення в інші частини України. Закликаємо Росію терміново дозволити повну та безперешкодну гуманітарну допомогу в Україні. Закликаємо Російську Федерацію , беззастережно вивести всі сили та військову техніку з усієї території України та повною мірою поважати територіальну цілісність, суверенітет та незалежність України у її міжнародно визнаних кордонах”, – наголосили представники ЄС.

Нагадаємо, експерт-міжнародник Дмитро Левусь в ефірі UATV заявив, що для Росії терор проти мирного населення – це стратегія з часів Чечні

Зеленський: Пропагандисти РФ відповідатимуть нарівні з тими, хто скидає бомби на мирних людей

Санкції Заходу обмежать доступ РФ до технологій виготовлення ракет – експерт

Читайте також: Мережко: Путіну та його спільникам готують міжнародний трибунал – йдеться про новий Нюрнберг

Прямий ефір