Левусь: Для Росії терор проти мирного населення – це стратегія з часів Чечні

Терор щодо мирного населення під час атак на Україну – це результат роздратування російської влади та військового командування від того, що Кремлю не вдалося у короткі терміни виконати поставлених завдань. Таку думку висловив експерт-міжнародник Дмитро Левусь в ефірі UATV “Говорить Україна: 14-й день війни”.

Так, він, зокрема, прокоментував черговий авіаудар по Маріуполю 9 березня, коли російські снаряди поцілили в дитячу лікарню та пологовий будинок. Постраждало 17 людей.

“І тут справа навіть не в наказах, а в самій російській армії. Аналогічна ситуація була в Чечні, коли Грозний зрівняли із землею за ініціативи командирів абсолютно різного рівня. До того ж, для російської військової школи це теж характерно. Вони не розуміють українського характеру і вважають, що масовим терором можна залякати”, – сказав Левусь.

Він нагадав, що серед полонених російських солдатів уже є ті, хто розповідає про наказ командування – не випускати мирне населення з міст, які під обстрілом. Таким чином, Росія планує тиснути на Україну для досягнення своєї мети.

Як повідомлялося, Маріуполь уже 10 днів перебуває у блокаді, мирні жителі не можуть вільно залишити місто, російські військові заважають евакуації населення, продовжуючи обстріл.

“Це і елемент стратегії для поступливості української влади, і підсвідома спроба зірвати агресивність на мирному населенні”, – зазначив експерт.

Левусь припускає, що Росія спеціально обстріляла об’єкти цивільної інфраструктури у Маріуполі напередодні перемовин міністрів закордонних справ.

Росія завжди напередодні переговорів намагається створити жорстку переговорну позицію. Вона не змогла це зробити воєнними успіхами. Тому вони вирішили вдатися до шантажу: якщо ви не підете на поступки, подібний терор може бути продовжений», – каже аналітик.

Зустріч дипломатів відбулася 10 березня у Туреччині. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров обговорили питання припинення вогню на 24 години, але не досягли прогресу у цьому питанні.

Нагадаємо, нардеп Дунда заявив, що санкції завадять Росії утримувати свої території за допомогою грошей

Зеленський: Пропагандисти РФ відповідатимуть нарівні з тими, хто скидає бомби на мирних людей

Санкції Заходу обмежать доступ РФ до технологій виготовлення ракет – експерт

Читайте також: Мережко: Путіну та його спільникам готують міжнародний трибунал – йдеться про новий Нюрнберг

Прямий ефір