“Янукович здійснив 11 телефонних з’єднань з Путіним”, – прокурор у справі Майдану (ВІДЕО)

Фото Укрінформ

Колишньому президенту Віктору Януковичу та дев’ятьом підозрюваним у справі Майдану загрожує довічне покарання в Україні. Однак всі фігуранти справи перебувають за межами держави, зокрема переховуються на території Росії.

Про телефонні дзвінки між Віктором Януковичем і Володимиром Путіним розповів на брифінгу заступник начальника Департаменту організації процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення у кримінальних провадженнях про злочини, вчинені у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, Денис Іванов, повідомляє UA.

Прокурор у справі зауважив, що ці телефонні з’єднання забезпечувалися спеціальним захищеним зв’язком.

“Зміст самих розмов під час слідства ми не можемо відтворити. Ці з’єднання відбувалися під час активної фази антитерористичної операції у центрі Києва. Загалом ми можемо сказати, що були певні консультації щодо того, як проводити операції. За цей період у Путіна з Януковичем було 11 з’єднань”, – повідомив Іванов.

Генпрокурор України Ірина Венедіктова додала, що не можна недооцінювати сьогоднішній день, і що є об’єктивна реальність.

“Ми у справі слідства поставили крапку. У ній є 1 019 злочинів. Якщо Янукович не сидить в Україні, то значить – ніхто не сидить. Це неправда. Вони (злочинці, – ред.) тут притягуються до відповідальності. Звичайно, ми хочемо, аби всі знаходилися за ґратами”, – наголосила Венедіктова.

Натомість Денис Іванов зауважив, що з метою стадій кримінального провадження, вони б хотіли використовувати цю інформацію під час судового розгляду справи. Адже матеріали – відкриті.

Нагадаємо, завершено досудове розслідування щодо експрезидента Віктора Януковича та дев’яти колишніх високопосадовців, які 18-20 лютого 2014 року організували силову протидію мітингувальникам у центрі столиці.

Читайте також: Україна озвучила свою позицію у британському суді стосовно боргу Януковича

Прямий ефір