У Віденському будинку мистецтв з’явився україномовний аудіогід (ФОТО)

Фото ОП

У межах проєкту Олени Зеленської відбувся запуск україномовного аудіогіда у Віденському будинку мистецтв у Австрії (Музей Гундертвассера).

Про це пише UA із посиланням на сайт ОП.

Це вже третій аудіогід у Відні та 22-й загалом, запущений з ініціативи першої леді.

Перший аудіогід у межах проєкту культурної дипломатії з’явився в червні 2020 року у віденській галереї Альбертіна, другий – у вересні того ж року у віденському Музеї історії мистецтв.

“Запуск усіх трьох україномовних аудіогідів став можливим завдяки зусиллям Посла України в Австрії Олександра Щерби та українських дипломатів. Завдяки їхній відданості проєкту культурної дипломатії українська мова зазвучала в першому «зеленому» музеї Відня – Музеї Гундертвассера”, – зазначила Олена Зеленська.

Музей Гундертвассера, відомий як Віденський будинок мистецтв, є культурним символом австрійської столиці. Його спроектував один із найвідоміших австрійських архітекторів ХХ століття – Фріденсрайх Гундертвассер. Там представлена єдина у світі постійна ретроспектива робіт цього митця, а також відбуваються важливі міжнародні виставки.

Будівлю, споруджену 1892 року, Гундертвассер згодом перепроєктував. Зараз це будинок, поверхні в якому оздоблені кольоровою керамікою та мозаїкою, вікна мають нестандартну форму й розташовані в порядку нерівних шахових клітинок. Всередині будинку – нерівна підлога, викривлені лінії, а в оформленні кімнат наявні зелені рослини. У фойє – фонтан, який спроектував Ганс Мур.

Раніше україномовний аудіогід запрацював у музеї мистецтв ім. Савицького в Узбекистані.

Читайте також: У Туреччині запрацювали два нові україномовні аудіогіди

Прямий ефір