У світі накопичилося достатньо розбіжностей для початку нової глобальної війни — розбір Попова

Ігор Попов. Фото: Facebook / Igor Popov

Якщо країни глобального Півдня збережуть нейтралітет, тоді у Заходу буде більше шансів протистояти альянсу авторитарних держав. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив експерт Українського інституту майбутнього Ігор Попов.

Він звернув увагу, що глава НАТО Єнс Столтенберг в інтерв’ю ВВС озвучив ідеологічну платформу того, як він та західний альянс бачать наступну війну.

“З одного боку — це західна демократія, з іншого боку — це авторитарні країни. І він чітко перераховує чотири країни, які вони вважають авторитарними і які будуть основним противником для західного альянсу в наступній війні. Звичайно, на думку Столтенберга, добре було б, щоб Захід не вів війну з усім глобальним Півднем, а щоб решта країн глобального Півдня щонайменше зберігали нейтралітет або ж надавали пасивну допомогу, надаючи свою територію для польоту літаків або військових баз західного альянсу, тоді в цій війні, звісно, більше шансів”, — сказав Попов.

Експерт зазначив, що вже йде війна РФ проти України, воює Ізраїль із ХАМАС. При цьому багато країн хотіли б, щоб війна пройшла стороною, щоб їхні війська не брали безпосередньої участі в бойових діях.

“Ну і, звичайно, крім безпосередніх гарячих зіткнень триває економічна війна, фінансова війна. У світі накопичилося стільки розбіжностей, що їхній обсяг уже наблизився до того рівня розбіжностей, який був у 1914 або 1938 роках. І тому багато західних політиків кажуть, що з повоєнної ситуації, вони вважають, їхні країни перейшли в передвоєнну ситуацію, й відповідним чином будують свої стратегії та політики”, — сказав Попов.

Читайте також: “Вісь зла” дійсно існує і має конкретні прояви, — Левусь

Прямий ефір