Російські заяви про наступ на Харків і Суми спрямовані виключно на відволікання уваги — розбір експерта

Російські окупанти. Фото: Військовий огляд

Російські наративи про можливий наступ на такі українські міста, як Харків і Суми, являють собою операції з відволікання уваги. Тоді як реальні плани противника спрямовані на інші цілі. Про це сьогодні, 30 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив експерт з питань національної безпеки, військовослужбовець Збройних сил України (ЗСУ) Іван Варченко.

“Українські Сили оборони дивляться на дані розвідки, на те, що насправді відбувається на українських кордонах, — концентрацію сил і засобів. І тільки виходячи з цього — готуються до тих чи інших сценаріїв. Росіянам не вдасться обдурити Україну, хоча вони робитимуть усе для цього, готуючись до активних дій”, — наголосив експерт.

За його словами, російська армія має у своєму розпорядженні значні резерви живої сили, які будуть задіяні під час передбачуваного наступу наприкінці весни — початку літа.

“Вони зібрали багато потенційних смертників, їх потрібно утилізувати, інакше вони просто задарма їдять хліб… Тому, звісно, вони намагатимуться ввести в оману, розповідаючи про атаки, зокрема на Суми. Але, тим не менш, основними напрямками атак російського наступу буде все-таки Донецька область у районі міста Часів Яр, Костянтинівки, Дружківки, Краматорська і з боку Авдіївки в бік Покровська”, — підсумував Іван Варченко.

Читайте також: У Росії кадровий голод стає сильнішим, а демографічна яма — глибшою: експерти обговорили причини та наслідки

Як повідомлялося, 115 бойових зіткнень між Силами оборони України та російськими окупаційними військами відбулося впродовж минулої доби. Ворог атакував на сімох напрямках. Найнапруженіша ситуація — на Бахмутському, Авдіївському та Новопавлівському. 

Прямий ефір