У Швейцарії стартувала конференція з відновлення України: хто на ній виступить

У швейцарському Лугано 4 липня розпочинається дводенна Конференція з масштабного відновлення України після війни. Участь у ній планують взяти представники 40 країн та 18 організацій.

Президент України Володимир Зеленський, як очікується, звернеться до учасників по відеозв’язку.

Україна представить масштабний план відновлення “Україна-24”, окремі засідання стосуватимуться також боротьби з корупцією та реформи самоврядування.

У Лугано прибули голова Верховної Ради Руслан Стефанчук та прем’єр-міністр Денис Шмигаль, кілька українських міністрів та депутатів, високі чиновники ЄС, міжнародних фінансових інституцій, правозахисних структур тощо. Очікується і візит глави Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн.

Стефанчук заявив, що Україна представить міжнародній спільноті 15 основних національних програм відновлення країни після війни.

Він зазначив, що після закінчення війни перед країною постає головне питання відновлення. Зокрема, для України важливо визначити принципи, за якими вона відбудовуватиметься.

“І це питання не тільки, що потрібно відбудувати, а й як, і за чий рахунок. Ми взяли три основні принципи – зупинення руйнування України, відновлення та реновація України, які закладені у плані, який буде представлений завтра“, – розповів Стефанчук.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський у недільному відеозверненні до нації заявив, що українська армія повернеться на тимчасово окуповані території завдяки тактиці та нарощуванню постачання сучасної зброї.

У Туреччині затримано судно з українським зерном, яке вкрали росіяни

Читайте також: Росія переслідує противників війни та репресії стають жорсткішими – Черкасов

Прямий ефір