У Росії є дві ракети, які там вважають вершиною технологічного генія, — Коваленко

Олександр Коваленко. Скріншот: uatv.ua

У Російській Федерації виготовлені вітчизняним військово-промисловим комплексом ракети “Кинджал” (Х-47) і “Циклон” вважають найсучаснішими. Про це сьогодні, 8 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

“На сьогоднішній день у них є дві ракети, які вони вважають верхом свого технологічного генія. Перша — це Х-47 “Кинджал”. Ми бачимо, наскільки вона “не має аналогів у кольорі” і наскільки вона геніальна. Хоча, в принципі, протягом усього того часу, як Росія піарила цю ракету, багато хто говорив про те, що в ній немає нічого такого надприродного. Це звичайна балістична ракета за типом “Іскандер”, яка була модернізована під авіаційний носій”, — сказав він.

Коваленко уточнив, що на ракету доопрацювали та вдосконалили паливну систему, щоб “Кинджал” міг розвивати гіперзвукову швидкість.

“Нічого насправді особливого для сучасної системи ППО, яка проєктувалася як система проти балістичних цілей. Є ще одна ракета — “Циркон”, але вона фактично морського базування. Ракета великого радіуса дії, заявлено понад 5 тис. км. Але вона до кінця не випробувана”, — зазначив військово-політичний оглядач.

Він звернув увагу, що у “Циркона” дуже багато внутрішніх проблем, які під час пуску можуть закінчитися погано для самого корабля, з якого здійснюється запуск.

Читайте також: Patriot проти “Кинджалів”: як старий засіб ППО збиває ракету, що “не має аналогів” (ВІДЕО)

Нагадаємо, в небі над Київською областю було збито ракету “Кинджал”.

Прямий ефір