Збиття ЗСУ ракети “Кинджал” — це історична подія — деталі від Командування Повітряних сил України

МіГ-31К із ракетою "Кинджал". Фото: focus.ua

Українські військові збили російську аеробалістичну ракету “Кинджал” 4 травня 2023 року, але офіційне підтвердження цієї новини з’явилося лише після того, як ЗСУ відстежили реакцію російського керівництва на подію. Про це сьогодні, 8 травня, розповів в ефірі телеканалу FREEДОМ речник Командування Повітряних сил України Юрій Ігнат.

“Вони називають це надзброєю, яку неможливо знищити. На сьогоднішній день ми бачимо, що це можливо”, — зазначив Юрій Ігнат.

Він додав, що для збиття “Кинджала” було задіяно ЗРК Patriot “Петріот”, але і ЗРК SAMP/T “Сампті”, який буде теж в Україні, зможе робити це не менш ефективно.

Ігнат наголосив, що “Кинджал” — це аеробалістична ракета, яка не вимагає часу для підйому в повітря і з літака запускається на великій швидкості. За його словами, вона є важкою ціллю і потребує певних засобів для збиття.

“На жаль, “Кинджал” це високоточна зброя, запускали вони її вже близько 20 разів на нашій території”, — зазначив Ігнат.

За його словами, росіяни мають можливість ще виробляти такі ракети, але темпи виробництва не можуть бути високими.

“І не лише санкції впливають на цей процес, а й таки технологічність виробництва. Їм потрібен час, щоб виготовляти все те, що вони випустили по нашій інфраструктурі восени та взимку. Згідно з офіційними даними ГУР, йдеться про 50 “Кинджалів”, — розповів Ігнат.

Він також наголосив, що країни, які надають Україні зброю, не лише допомагають їй, а й бачать, наскільки ефективно вона працює у реальних бойових умовах.

“Справді, це історична подія. Жодна армія світу не має такого досвіду ведення бойових дій і із застосуванням такої зброї, яка по нас летить з усіх боків. Тому світ, безперечно, дивиться на нас. Країни, які надають нам зброю, окрім того, що допомагають Україні, ще бачать, наскільки ефективно вона працює”, — сказав експерт.

Читайте такожДругий дивізіон Patriot заступив на бойове чергування в Україні

Нагадаємо, що військова адміністрація Києва повідомила 4 травня, що внаслідок нічної атаки на столицю у трьох районах впало близько 10 уламків збитих цілей російських окупантів, а також, що ППО, “попередньо, збила балістичні цілі”. 5 травня військово-аналітичне видання Defence Express припустило, що українська протиповітряна оборона вперше змогла збити ракету Х-47 “Кинджал” над Києвом у ніч проти 4 травня. Такий висновок зроблено на основі аналізу фотографій уламків ракети, які є в розпорядженні редакції DE.

Прямий ефір