У Росії мобілізують працівників ФСБ — російський журналіст пояснив навіщо (ВІДЕО)

Сергій Канєв. Скріншот: uatv.ua

Росія в рамках мобілізації на війну в Україну відправляє і співробітників Федеральної служби безпеки Російської Федерації. Про це сьогодні, 25 вересня, в ефірі телеканалу  FREEДОМ розповів російський журналіст-розслідувач Сергій Канєв.

“Як сказали мої джерела, директор ФСБ Бортніков видав секретний наказ, за ​​яким 10% особового складу з кожного управління ФСБ мають бути відправлені до України. Але, власне, цей наказ мало що змінює. Ось ці зведені оперативні групи вони ще діяли під час чеченських кампаній. Потім вони з’явилися після окупації Донбасу. Ось ці зведені оперативні групи, вони приблизно 10-15 осіб становлять”, — заявив Канєв.

За його словами, головною метою ФСБшників в Україні є протидія СБУ, контроль за керівництвом “ДНР” та “ЛНР”, вербування агентури серед військовослужбовців, місцевих жителів та допит полонених.

“Єдине, що тепер змінилося, — якщо раніше до цих зведених груп входили офіцери півдня Росії, то тепер все це торкнеться центрального апарату, а також регіональних управлінь з Москви, Пітера, Тюмені, Владивостока, Магадана, Якутська тощо”, — переконаний журналіст.

Канєв додав, що ФСБ посилають до України, щоб зміцнити слідчі бригади, адже російська армія розкладається.

“Дуже багато кримінальних справ з’явилося таких, як “залишення бойової техніки на полі бою”, “дезертирство”, “членоушкодження”, “перехід на бік противника”. Слідчі, які вже працюють в Україні, вони не справляються. Але їх загалом посилають туди збирати злочини “нацистів”. Але тепер вони повністю переключилися на власні справи і явно не справляються”, — каже розслідувач.

Читайте також: У Росії збільшилися випадки підпалів військкоматів, і це лише початок, — ексдепутат Держдуми РФ (ВІДЕО)

Прямий ефір