У Росії збільшилися випадки підпалів військкоматів, і це лише початок, — ексдепутат Держдуми РФ (ВІДЕО)

Ілля Пономарьов. Фото: telegraf.com.ua

Мобілізація в Росії має більш масовий характер, на війну забирають як з депресивних регіонів, так і з Москви й Пітера. У зв’язку з цим за останні дві-три доби в РФ було більше десятка підпалів військкоматів. Про це в ефірі FREEДОМ сказав депутат Державної Думи РФ (2007-2014 рр.), засновник каналу “Утро февраля” Ілля Пономарьов.

“Підпалів військкоматів загалом із березня-місяця було, напевно, штук 40-50. А ось за останні дві-три доби їх було там понад десяток. Тобто це різке зростання кількості. Але зрозуміло, що це все одно поодинокі групи, які діють в країні”, — розповів ексдепутат.

Пономарьов переконаний, що це лише початок протестного руху. За його словами, Путін зараз різко хлюпнув вогню в це багаття.

“Головний спонсор “коктейлів Молотова” зараз Володимир Володимирович Путін. І, звичайно, це буде розростатися … Але особливо я б звернув увагу на Північний Кавказ і саме на місто Махачкала. У мене є така думка, що там буде дещо гарячіше, ніж в інших місцях. Тому що дуже багато втрат на Кавказі. І якщо ви звернете увагу, то у Кадирова навіть виник певний бунт. І Кадиров сказав, що у його регіоні мобілізації не буде. Що вони вже достатньо поставили солдатів на війну, тож у його регіоні він мобілізації не дасть”, — додав він.

Пономарьов зазначає, що лише зараз росіяни почали сприймати війну в Україні особистісно. І настрої хитнулися.

“Перша реакція різкіша, потім буде якийсь елемент звикання, але потім буде наростання, бо будуть жертви, буде більше людей, які йдуть на фронт. Це зрештою призведе до ситуації 1917 року, коли теза щодо миру була головною, ключовою і перевищувала взагалі всі соціальні тези, які були, аби більше не забирали людей на фронт”, — каже ексдепутат.

Він додав, що революційний спосіб — це єдиний метод для падіння режиму в РФ.

“Я думаю, що зрештою буде спроба з боку російських еліт якось зберегтись і, грубо кажучи, поміняти Гітлера на Гіммлера, поміняти там Путіна на Кирієнка, тобто таким чином зберегти себе, зберегти систему. Але я думаю, що коли цю спробу буде зроблено, буде вже надто пізно, вже буде запущено лавиноподібний процес суспільних змін, і який змете всі еліти”, — зазначив Пономарьов.

Ексдепутат прогнозує, що, найімовірніше, від Росії відокремиться кілька територій — Чечня, Татарстан, Якутія.

“Але я не думаю, що процес розпаду країни буде масовим і повним. Крім того, я не бачу, щоб, наприклад, Захід був у цьому зацікавлений, навпаки, швидше, щоб Росія якимось чином збереглася. Але я думаю, що Росія як країна припинить своє існування. Коли це станеться, виникне щось нове, Російська республіка, якісь нові засади, нова Конституція. Тобто буде повне перезавантаження цієї державності. І, звісно, ​​важливо, щоб вона відбувалася на тлі глибокої та повної реалізації демілітаризації та денацифікації”, — підсумував російський політик.

Читайте також: Формування опозиційно налаштованих груп російської еліти різко прискорилося, — Пономарьов (ВІДЕО)

Прямий ефір