У росармії проблеми не тільки з боєприпасами, а й з обмундируванням — РФ сподівається на допомогу Китаю, — Попович

Ілюстративне фото: ankasam.org

Російській армії сьогодні не вистачає не тільки військової техніки, снарядів, а навіть екіпірування. Кремль розраховує на допомогу Китаю. Однак чи вигідно це Пекіну — велике питання. Такою думкою поділився сьогодні, 17 березня, військовий оглядач Денис Попович в ефірі телеканалу FREEДОМ.

“Там не тільки дефіцит боєприпасів, не тільки військової техніки. Ще й екіпірування досить серйозну проблему становить. Зараз зима закінчується, потрібна буде літня форма і з нею в РФ теж проблема. Вони розраховували не тільки на потужності в Російській Федерації, а й у Білорусі, сподівалися, що їм допоможуть у тому ж Ірані. Тобто йдеться не тільки про боєприпаси сьогодні”, — зазначив оглядач. 

За словами Поповича, Іран співпрацю з РФ поки що поставив на паузу. Тому всі надії — на Китай. Адже тільки ця країна має у своєму розпорядженні суттєві запаси, яких потребує Росія. 

“Вони зараз серйозно розраховують домовитися з Китаєм для того, щоб він забезпечив їм об’ємні масштабні постачання боєприпасів. Оскільки тільки Китай має в своєму розпорядженні такі істотні запаси боєприпасів, які потрібні РФ. Зараз співпраця з Іраном застопорилася. Іран поставив на паузу постачання боєприпасів Російській Федерації, і передусім балістичних ракет, на які дуже розраховував Путін. Тому вони сподіваються на зв’язки з Китаєм”, — вважає експерт. 

Наскільки надії Кремля реалізуються — велике питання, каже Попович.

“Китаю не дуже вигідно порушувати санкційний режим і самим потрапляти під обмеження. Тобто ситуація там дуже складна для РФ”, — резюмував він.

Читайте також: На російську армію чекає снарядний “інсульт”, — військово-політичний оглядач

Нагадаємо, Україна, Росія і США практично одночасно висловили бажання провести переговори з китайським лідером Сі Цзіньпіном. Низка світових ЗМІ повідомляє, що глава КНР вже найближчого тижня може відвідати Москву.

Прямий ефір