У РФ залишилася одна зброя проти НАТО — ядерна. Федоров пояснив, чому Москва не ризикне її застосувати

У НАТО усвідомили небезпеку від країни-агресора РФ і вжили заходів щодо збільшення сил швидкого реагування з 40-тисячного військового контингенту до 300-тисячного. Професор та військовий експерт Юрій Федоров в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA пояснив, чому Володимир Путін не зміг запобігти посиленню НАТО і чому використовувати ядерну зброю — це самогубство для Росії. Крім того, експерт докладно розповів про американські навчання “Dynamic Front 2022”, які стартували 20 липня.

— Як Ви оцінюєте навчання, які зараз проводяться з питань оборони східного флангу НАТО?

— Під час підготовки саміту НАТО в Мадриді було ухвалено ключові рішення про те, що НАТО не може виступати з позиції слабкості щодо Росії та того, що відбувається на сході території, яку захищає Альянс. Тому були прийняті рішення, спрямовані на посилення збройних сил і військових здібностей Північноатлантичного альянсу. Також було створено вісім багатонаціональних груп, чотири з них перебувають у Балтійській зоні, ще чотири перебувають у Чорноморському басейні. Вони будуть перетворені на бригадні. Особовий склад бойових груп та озброєння буде збільшено втричі. Також було ухвалено рішення про те, що сили швидкого реагування НАТО з 40-тисячного контингенту розширять до 300-тисячного. Це кардинальне посилення військових здібностей. У Північноатлантичному блоці усвідомили небезпеку від Росії і вжили заходів, які будуть реалізовані протягом одного року. До середини 2023 року НАТО матиме сили, які істотно перевершують можливості РФ. Для порівняння, до війни в Україні російські сухопутні сили загалом налічували 280 тисяч осіб.

— Чи є ризики, що Кремль зробить якісь замахи стосовно країн НАТО?

— Росія нічого не може зробити з посиленням НАТО і не може запобігти йому. Подивіться, як Путін відреагував на майбутній вступ до НАТО Швеції та Фінляндії. Він сказав: “У нас немає проблем із цими країнами, тому нехай вступають”. До цього Путін бризкав слиною, тупав ногами і говорив: “Якщо НАТО буде просуватися до кордонів Росії, ми влаштуємо армагедон і знесемо все з лиця землі”. Але нічого не виходить, і НАТО розширюється до кордонів Росії. У Кремлі, усвідомлюють слабкість своїх збройних сил і не можуть нічого вдіяти, залишається лише одне — використовувати ядерну зброю, але це самогубство для Росії. Удар у відповідь буде настільки потужним, що Москва не ризикне використовувати ядерну зброю ні проти України, ні проти однієї з країн НАТО.

— Теза про те, що НАТО застаріло і не може захистити Європу це прояв страху?

— Це спроба заспокоїти номенклатуру. Кремлівська пропаганда намагається заспокоїти офіцерський корпус, правоохоронні органи, репресивні організації та переконати їх, що нічого страшного не відбувається: “Ми, як і раніше, сильні, а НАТО слабші”. Однак у Кремлі розуміють, що ситуація протилежна. Учора, 20 липня, надійшло повідомлення про те, що розпочалися навчання “Dynamic Front 2022”. Це вчення 56-го артилерійського корпусу США. Він був відновлений у листопаді 2021 року, коли у Вашингтоні дійшли висновку, що Росія має намір розпочати повномасштабну війну проти України. Корпус був створений для того, щоб координувати і керувати операцією в трьох сферах: на землі, в космосі і в кіберпросторі. У США було прийнято майбутню концепцію воєнних дій — цілі (російські військові об’єкти) визначаються супутниками разом із кіберрозвідкою і по ним наносяться артилерійські ракетні удари, які не можуть бути перехоплені ні російської ППО, ні їх протикорабельними ракетами. Якщо подивитися на повідомлення про початок навчань, там згадується друга багатофункціональна бойова група — формування було створено влітку 2021 року, щоб інтегрувати дії нових американських ракет, які зараз розробляються, і незабаром можуть бути використані. У бойовій групі є три батареї: HIMARS, батарея “сил середньої дальності” та батарея “дальнобійної гіперзвукової зброї”. Вони призначені для ураження батарей російських “Іскандерів” та протикорабельних ракет у Калінінградській області та областях, що знаходяться поблизу кордонів країн Балтії. Після цього авіація НАТО здатна завдавати ударів по всіх об’єктах РФ у Калінінграді та в західних областях, не звертаючи уваги на протиповітряну та протикорабельну оборону.

Нагадаємо, економіст, професор і ректор Міжнародного інституту бізнесу Олександром Савченком в рамках інтерв’ю для телемарафону “FreeДОМ” на телеканалі українського інновування UA розповів про ефективність санкцій проти Росії, економічний стан країни-агресора та погрози Кремля Заходу.

Мілованов порадив українцям низку професій, затребуваних у воєнний час

Як політична криза в Італії може вплинути на Україну

Читайте також: Процес вступу України до ЄС триватиме приблизно 2-3 роки – Чернєв

Прямий ефір