У РФ почали все частіше застосовувати каральну психіатрію для залякування активістів, — опозиціонер

Ілюстративне фото: "Политота"

Російська влада повертається до практики примусового лікування в психіатричних установах як інструменту придушення опозиційних настроїв, зокрема серед молоді. Про це сьогодні, 24 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів російський опозиційний політик Сергій Ковальов.

“Ще в Радянському Союзі була створена вся ця каральна психіатрична система, і правозахисників від цього постраждало близько 2 мільйонів осіб. Коли почалися більш вегетаріанські часи — Горбачова (Михайло Горбачов, президент СРСР, — ред.), у нас відбулися серйозні зміни: без згоди самого хворого неможливо було його помістити на лікування”, — сказав він. 

Проте в Росії все частіше виникають випадки, коли головним покаранням для обвинувачених є примусове лікування в психіатричній лікарні.

“Володимир Володимирович підписав черговий указ про те, що судовим рішенням або за постановами прокурора можна відправити людину на примусове лікування. Тобто ми повернулися до тієї самої каральної психіатрії, яка була в Радянському Союзі, її найгірших часів”, — наголосив він.

Наприклад, 19 лютого Одинцовський міський суд Московської області направив на примусове лікування в психіатричну лікарню антивійськового активіста Максима Липканя, якого обвинувачують у поширенні “фейків” про армію.

“Чому цього хлопця? Напевно, тому що вони хочуть дати сигнал молоді. Це ж проблема, особливо молоді люди не згодні з тим, що відбувається сьогодні — вторгненням в Україну. Я це добре знаю, оскільки викладав в університеті в Петербурзі, і розмовляв зі своїми студентами досить відверто. Тобто вони таким чином намагаються залякати молодь, інших інструментів у них же немає, переконати не виходить. Виходить тільки лякати”, — акцентував Сергій Ковальов.

Читайте також: Каральна психіатрія в Росії — “законне вбивство” громадян, — Мурзагулов

Нагадаємо, репресії Кремля виходять на новий рівень, а точніше повертаються до радянських витоків. Суди все частіше відправляють незгодних із політикою президента РФ Володимира Путіна громадян на примусове лікування до психіатричних лікарень. 

За даними правозахисного проєкту “ОВД-Инфо”, за останні 11 років правління Путіна 3 442 росіяни зазнавали або зазнають політично мотивованого кримінального переслідування. На поточний момент у Росії 1 011 політв’язнів.

Прямий ефір