У прифронтові медустанови привезли спецобладнання для порятунку людей, які постраждали на пожежах — подробиці (ВІДЕО)

Нільс Таль. Скріншот: uatv.ua

Спеціальне медичне обладнання, що дає змогу врятувати людські життя після пожеж, з’явилося в прифронтових медичних закладах у Харківській і Донецькій областях. У ці лікарні часто доставляють людей із діагнозом “отруєння продуктами горіння”. Прилади, здатні допомогти в таких випадках, привіз німецький пожежник і волонтер Нільс Таль. Останні два роки він присвятив допомозі Україні, повідомляє FREEДОМ.

Нільс Таль — рятувальник і волонтер із Нюрнберга. В Україні він працює з початку повномасштабного російського вторгнення. Разом з українськими рятувальниками евакуював людей із Херсона, гасив пожежі після російських атак у Бахмутському районі та Куп’янську.

Маючи 15-річний досвід роботи в рятувальній діяльності, Нільс на особистому досвіді добре знає, якими є наслідки отруєння організму продуктами горіння.

“Було дуже багато російських обстрілів. І під час однієї з таких рятувальних операцій я дуже сильно надихався димом, у мене було отруєння вуглекислим газом”, — розповів він.

Одразу визначити кількість шкідливих речовин у крові пожежного українські лікарі не змогли через відсутність спеціального обладнання. Рятувальник кілька діб лежав у лікарні на кисневому лікуванні, тому після одужання вирішив привезти в Україну такі прилади. По допомогу звернувся до міжнародних гуманітарних організацій. Уже за кілька місяців Нільс повернувся в Україну зі спеціальними моніторами концентрації карбоксигемоглобіну. Тепер лікарі можуть діагностувати в пацієнтів складність отруєння чадним газом уже в перші хвилини.

З приладом для визначення шкідливих речовин працювати просто, а його наявність допоможе медикам рятувати людські життя.

“Раніше в нас не було такого апарату, а він нам необхідний, бо газ витісняє кисень з еритроцитів для перенесення гемоглобіну, і тоді наші тканини — мозок, серце, нирки не отримують кисень”, — пояснює медична директорка хірургічного профілю Ганна Щербак.

“Якщо ми змогли вивести карбоксигемоглобін під час лікування, то все буде добре. Якщо не змогли й був великий об’єм ураження, тобто близько 50%, то людина, скоріш за все, помре”, — зазначив лікар-анестезіолог Андрій Хабалов.

Завдяки міжнародним партнерам, Нільсу вдалося привезти п’ять таких приладів. Чотири з них дісталися клінікам прифронтових населених пунктів у Харківській області та один — у Донецькій. За словами рятувальника, попереду в нього ще багато планів і всі вони пов’язані з Україною.

“Це велика війна, Росія наступає, і бачу багато людських страждань. Думаю, що Україною все може не закінчитися. Велика війна і дуже важливо щось робити”, — вважає Нільс Таль.

Читайте також: Львівські лікарі освоїли одну з найскладніших операцій на серці (ВІДЕО)

Нагадаємо, 29-річний український військовий Юрій два дні чекав на евакуацію, вижив, попри травматичну ампутацію і велику крововтрату, і тепер йде на поправку. Останній рік він провів на війні, захищаючи Україну від російських загарбників на Донецькому напрямку. Тепер мріє повернутися додому, побачити дружину та чотирирічного сина.

Прямий ефір