У Повітряних силах ЗСУ розповіли, що для визволення Маріуполя потрібно подавити російську ППО

Щоб деокупувати Маріуполь, Україні необхідно знищити всю протиповітряну оборону країни-агресора РФ та захопити контроль над повітряним простором. Про це повідомив речник командування ВПС України Юрій Ігнат в ефірі марафону FREEДОМ на телеканалі UA.

При цьому системи російської протиповітряної оборони, за словами Ігната, знаходяться не лише навколо Маріуполя.

“ППО розташовується по районах ешелонами малого, середнього та далекого радіусу дії. Протирадіолокаційні ракети з дальністю до 150 км, які передають Україні партнери, можуть знищувати ці цілі. Також із цим завданням може ефективно впоратися далекобійна артилерія. В принципі, для деокупації міста необхідно задіяти все озброєння, яке має ЗСУ”, — сказав він.

Експерт наголосив, що насамперед українським силам потрібно захопити контроль над повітряним простором.

“Без переваги у повітрі результат наземної операції може бути провальним. Тому головне — це вигнати авіацію РФ і знищити їхню ППО”, — наголосив спікер.

Він також уточнив, які системи ППО перебувають у російської армії на озброєнні.

“Це “Панцир”, “Тор”, три модифікації “Бука”, С-300 та С-400. Усі вони є на тимчасово окупованій території України”, — повідомив Ігнат.

Нагадаємо, народний депутат України, голова Постійної делегації України в Парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв в ефірі марафону FREEДОМ на телеканалі UA заявив, що Україна довела Альянсу: вона не тільки може увійти до пояса безпеки для Європи, але й зробить великий вклад.

Про звірства росіян мають розповідати ті, хто пройшов через полон. Інтерв’ю з парамедиком Тайрою

Читайте також: Війська РФ обстріляли студентське містечко в Краматорську — подробиці від кореспондентки UA

Прямий ефір