У НАТО не відкидають агресії Росії проти окремих країн, питання тільки в термінах, — Левусь

Дмитро Левусь. Скриншот: uatv.ua

У НАТО не виключають можливості агресії Росії проти окремих країн-членів Альянсу, питання полягає тільки в термінах. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політолог-міжнародник, директор Центру суспільних досліджень “Український меридіан” Дмитро Левусь.

“Однозначно можна говорити про те, що агресія проти Альянсу можлива, точніше, проти його окремих країн, там, де Путін вважатиме, що він може досягти успіху. Якщо хтось сумнівається в цьому — в 2014-му навряд чи хтось припускав, що Росія буде оголошувати про приєднання Криму, та й у 2022 році, до 24 лютого, дуже багато голосів лунало про те, що так, Росія не готова, та й узагалі яка повномасштабна війна в Європі…”, — сказав він.

Левусь нагадав, що раніше президент України Володимир Зеленський на саміті європейської політичної спільноти говорив, що в разі, якщо Росія переможе Україну, то Путін піде далі. Також про можливість розширення російської агресії завжди попереджають країни Балтії, про це ж писали й німецькі аналітики.

“І зараз питання тільки в термінах, коли це може статися. Тобто, за великим рахунком, серйозна аналітика й серйозні знову ж таки представники структур безпеки і оборони країн НАТО, в принципі, вже навіть й не сперечаються про те, що це можливо. Тобто різниця тільки за термінами — 2-3 роки, 5 років, або ж цього року, або наступного це може бути. Тобто ось про що йдеться. І дії Росії якраз підтверджують це. Остання провокація із заходом російської ракети на територію Польщі для того, щоб вдарити по Україні, — це один із таких моментів”, — сказав політолог-міжнародник.

На його думку, країні-члену НАТО, щоб збити таку ракету, потрібно відмовитися від мислення мирного часу.

Левусь вважає, що об’єктом агресії РФ можуть стати країни Балтії, тому що для Росії це “сакральне місце”, це території, які вона вважає “своїми”. Він зазначив, що вже розпочато психологічну операцію із “залякування” НАТО, коли самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко, підігруючи Путіну, обговорює можливий напад на Сувальський коридор.

“І тому насправді необхідні жорсткі реакції на дії Путіна, які він проявляє. Тому консультації Альянсу і Польщі про можливе збивання російських ракет під час наближення до кордонів, про те, що тривають консультації з Україною, те, про що сказав заступник міністра закордонних справ Польщі, — це позитивний сигнал у цьому напрямку. Точно так само, як і посилення угруповання НАТО в країнах Балтії”, — резюмував політолог-міжнародник.

Читайте також: Чому Польща не наважилася збити російську ракету в своєму повітряному просторі — думки експертів

Раніше кандидат політичних наук, голова Громадської ліги “Україна — НАТО” Сергій Джердж висловив думку, що Росія готується до протистояння з НАТО в довгостроковій перспективі, ведучи гібридну війну, розхитуючи політичну стабільність, влаштовуючи провокації.

Прямий ефір