У МВФ назвали головні напрями структурних реформ в Україні

Фото з сайта gov.md

В Україні варто реформувати юридичну та фінансову системи, розвивати конкурентоспроможні ринки товарів. Ці реформи автоматично призведуть до позитивних змін у інших сферах.

Про це голова місії МВФ в Україні Іванна Владкова-Холлар сказала у виступі на Міжнародній конференції з питань реформ в Україні у Вільнюсі, пише Укрінформ.

Загалом у МВФ назвали три головні напрямки реформ в Україні.

“Це юридична та фінансова система, розвиток конкурентоспроможних ринків товарів. Реформування юридичної системи обов’язково вплине на зміни по інших напрямах. Наприклад, зміцнення доброчинності судової влади допоможе створити рівні права для іноземних та національних інвесторів, дозволить краще розглядати позови кредиторів і врегульовувати спори, допоможе знизити ризики в наданні банківських кредитів”, – сказала Владкова-Холлар.

За її словами, Україна з 2014 року втілила багато змін, але досі відстає від європейських партнерів.

Найголовнішими перешкодами до сталого розвитку чиновниця назвала недовіру до судової влади та поширену корупцію.

“Ці реформи непрості та вимагають перспективного бачення, але наслідки ефективного та успішного реформування будуть величезними. Посилюючи юридичну систему, дерегулюючи монополізовані ринки, посиляться можливості для торгівлі. Розширюючи можливості ринку землі, Україна може додати 2-4% до показників зростання, що наблизить країну до темпів зростання інших європейських держав та підвищить рівень життя українців”, – сказала Іванна Владкова-Холлар.

Нагадаємо, що ЄБРР прогнозує, що ВВП України зростатиме на 3,5% два роки поспіль.

Читайте також: Уряд сподівається на транш МВФ, але без нього потрясінь не буде, – Любченко

Прямий ефір