У лютому росіяни майже 400 разів застосували хімічну зброю проти українських військових, — ЗСУ

Фіксація фактів застосування хімічної зброї армією РФ. Фото: facebook.com/ksp.uaf

За час війни РФ проти України зафіксовано понад 13 тисяч випадків застосування небезпечних хімічних речовин подразнювальної дії проти українських військових. Про це сьогодні, 3 березня, повідомили у Командуванні Сил підтримки Збройних сил України, інформує FREEДОМ

За даними підрозділів радіаційного, хімічного та біологічного захисту Сил підтримки, тільки в лютому 2026 року зафіксовано майже 400 випадків використання подібних речовин. Ворог застосовував спеціальні боєприпаси, включаючи газові гранати типів К-51 і РГ-ВО, начинені “сльозогінним газом” та хлорацетофеноном. Ці речовини не мають смертельної дії. Однак викликають сильне подразнення слизових оболонок очей і дихальних шляхів, сльозотечу, кашель, задуху, дезорієнтацію і тимчасову втрату боєздатності.

У Командуванні наголосили, що використання цих речовин як засобів ведення війни заборонено Конвенцією про заборону хімічної зброї. Всі випадки фіксуються підрозділами радіаційного, хімічного та біологічного захисту, а відібрані проби направляються на криміналістичне дослідження.

Читайте також: Окупанти вдарили по Костянтинівці фосфорними боєприпасами (ВІДЕО)

Нагадаємо, в Генеральному штабі ЗСУ раніше повідомляли, що у 2025 році зафіксовано 6 540 випадків використання російськими окупаційними силами хімічних речовин проти бійців Сил оборони України. 

Читайте також: Україна закликає зупинити спробу Росії увійти до керівництва ОЗХЗ через систематичне застосування нею хімічної зброї

Прямий ефір