Росія систематично порушує Конвенцію про заборону хімічної зброї. Докази цього збирають і документують компетентні органи України. А результати відповідних розслідувань передаються до Технічного секретаріату Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) та державам-учасницям Конвенції про хімічну зброю. Про це сьогодні, 20 листопада, заявили у Міністерстві закордонних справ України, інформує FREEДОМ.
У дипломатичному відомстві повідомили, що тільки в період з лютого 2023-го по листопад 2025 року Україна задокументувала 11 299 випадків використання Росією боєприпасів із небезпечними хімікатами. У зв’язку з цим, в українському МЗС закликають міжнародне співтовариство не допустити обрання Росії до Виконавчої ради Організації із заборони хімічної зброї, засідання якої відбудеться 25 листопада.
“Міжнародна спільнота вже реагує на ці порушення і вводить санкції проти РФ за застосування на полі бою заборонених хімічних речовин. Ми дякуємо Сполученим Штатам Америки, Сполученому Королівству, Новій Зеландії та Європейському Союзу за принципову і своєчасну реакцію, а також за послідовні санкційні кроки, які посилюють тиск на країну-агресора і сприяють притягненню її до відповідальності за порушення міжнародного права”, — йдеться в заяві МЗС України.
Читайте також: Росія здійснила понад 10 тисяч хімічних атак на фронті в Україні — що використовує ворог (ВІДЕО)
Нагадаємо, військовий аналітик Олександр Мусієнко розповів, що Росія посилює застосування хімічної зброї в Україні. Зокрема, використовує бойові гранати з токсичними речовинами, такими як хлорпікрин, для ураження українських бійців. Це небезпечний хімічний елемент із нервово-паралітичним ефектом.
Читайте також: Британія ввела нові санкції за використання Росією хімзброї проти України — подробиці














