У Києві розпочався саміт Кримської платформи (ВІДЕО)

Фото Урядовий портал

У Києві сьогодні, 23 серпня, стартує перший інавгураційний саміт Кримської платформи. Він офіційно запустить перший міжнародний формат з питання деокупацію Криму.

Про це пише UA.

Кримська платформа – це ініційований Україною новий міжнародний консультаційно-координаційний формат. Вона спрямована на підвищення ефективності міжнародного реагування на окупацію Криму, відповіді зростаючим безпековим загрозам, посилення міжнародного тиску на Кремль, запобігання подальшим порушенням прав людини та захисту жертв окупаційного режиму, а також досягнення головної мети – деокупації Криму.

В установчому саміті Кримської платформи візьмуть участь 45 держав і міжнародних організацій.

Як відомо, інтерактивні інсталяції, виставки та музична програма про традиції Криму та його історичний зв’язок з Україною – все це входить до культурної програми, що підготували для гостей саміту Кримської платформи.

Мультимедійна галерея “Скарби Криму” розповість про Бахчисарайський палац, Херсонес та інші пам’ятки півострова. Ще одна інсталяція присвячена символам півострова – каві, інжиру, ракушняку, з якого роблять будинки. А ось пісочна анімація продемонструє різноманітність кримськотатарських орнаментів.

Також гості Кримської платформи зможуть залишити свої послання жителям окупованого півострова. У цьому допоможе інтерактивний портал “Листи до Криму”.

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомляв, що Кримська платформа працюватиме на трьох рівнях: міжурядовому, міжпарламентському, а також експерти.

Прямий ефір