У чеському Граді запрацював україномовний аудіогід (ВІДЕО)

Фото ОП

У межах ініціативи першої леді України Олени Зеленської у Празькому Граді – найбільшому за площею фортечному комплексі світу – запрацював україномовний аудіогід. Об’єкт входить до списку Світової культурної спадщини ЮНЕСКО.

Про це з посиланням на ОП повідомляє UA.

Град близько 880 року заснував чеський князь Борживой з роду Пршемисловичів. Відтоді він виконує функцію резиденції чеських правителів, а з 1918 року – президентів країни. На території Граду можна знайти зразки більшості архітектурних стилів минулого тисячоліття, тому його ще називають “підручником” зі світової архітектури та історії мистецтва.

“Завдяки аудіогідам ми відкриваємо українцям нові культурні точки по всьому світу, а тим, хто прагне вивчати нашу мову, – даємо можливість її почути. Продовжуємо розширювати кордони!”, – сказала Олена Зеленська.

Над перекладом текстів українською працювало Посольство України в Чеській Республіці. Голосом 32-го аудіогіда став український актор Олександр Биструшкін, який мешкає в Чехії.

Аудіогід можна прослухати через мобільний додаток “Празький Град. Аудіогід” для iOS та Android.

Нагадаємо, під час робочого візиту до США президент України Володимир Зеленський і його дружина Олена відвідали “Маунт-Вернон” – маєток першого президента Сполучених Штатів Америки Джорджа Вашингтона. Перша леді повідомила про запуск тут україномовного аудіогіда – 31-го у межах її проєкту.

Читайте також: Відбувся запуск першого україномовного аудіогіда у Греції

Прямий ефір