Олена Зеленська презентувала в США україномовний аудіогід (ФОТО)

Фото ОП

Під час робочого візиту до США президент України Володимир Зеленський і його дружина Олена відвідали Маунт-Вернон – маєток першого президента Сполучених Штатів Америки Джорджа Вашингтона.

Перша леді повідомила про запуск тут україномовного аудіогіда – 31-го у межах її проєкту, пише UA з посиланням на ОП.

З ініціативи Олени Зеленської українська стала шостою іноземною мовою, яка звучатиме в Маунт-Верноні.

Територія садиби складається з історичних будівель, плантацій і садів. Маєток оточує чимало туристичних маршрутів та оглядових майданчиків. Однією з основних будівель є музей і освітній центр. Там можна побачити зброю, одяг, предмети побуту першого президента США. Також на території розташована Національна бібліотека імені Фреда В. Сміта, що займається дослідженням життя Джорджа Вашингтона. Нині маєток належить Спілці жінок США, яку створила Анна Памела Каннінгем понад 150 років назад для збереження спадщини маєтку.

“Я рада, що кордони проєкту культурної дипломатії України розширюються, міжнародна мережа аудіогідів стає дедалі більшою і нарешті ми репрезентовані й у США. Вперше це відбувається на іншому континенті й у знаковій інституції – маєтку Маунт-Вернон. Сьогодні особливо важливо налагоджувати взаємини між країнами саме через культуру, дипломатію та “м’яку силу”, про яку ми зараз так багато чуємо й говоримо”, – сказала Олена Зеленська.

Президент України, який разом з першою леді презентував україномовного аудіогіда, зазначив, що всім серцем і душею підтримує цю ініціативу.

“Я знаю, як відгукуються про це українці, як їм подобається, коли в Європі, в інших частинах світу з’являються україномовні аудіогіди. І ось маємо перший аудіогід у Сполучених Штатах Америки“, – розповів глава держави.

Також Олена Зеленська поінформувала про зв’язок першого президента США із сучасною Україною, посольство якої зараз розташоване в будинку Фореста-Марбері. Саме там у 1791 році Джордж Вашингтон підписав угоду про передачу американському уряду земель для заснування столиці країни – міста Вашингтона.

Мережа україномовних аудіогідів – частина проєкту культурної дипломатії, що реалізує перша леді України. Головною його мета поширення української мови та посилення іміджу країни на міжнародній арені.

Наразі україномовні аудіогіди працюють у Лондонському Тауері, Версалі, галереї Альбертіна, палаці Долмабахче, Музеї Ваза та інших провідних інституціях світу.

Нагадаємо, у музеї Барселони запустили україномовний аудіогід.

Читайте також: Відбувся запуск першого україномовного аудіогіда у Греції

Прямий ефір