Адміністрація президента США Джо Байдена працює над тим, щоб передати передові протикорабельні ракети українським військовим для зняття російської блокади в Чорному морі. Про це повідомив високопосадовець Білого дому на запит української служби Голосу Америки.
“Ми підтримуємо Україну та працюємо, щоб допомогти їй покращити її прибережну оборону. В рамках цих зусиль ми надаємо Україні безпілотні судна берегової оборони. Ми також співпрацюємо з союзниками та партнерами щодо надання Україні протикорабельних ракет та систем. Ми щодня спілкуємося з українцями щодо їхніх потреб”, – сказав чиновник Білого дому.
Він зазначив, що Сполучені Штати є найбільшим постачальником допомоги Україні оборонного призначення і “надалі стануть світовим лідером у наданні найбільшої в історії допомоги Україні у сфері безпеки“.
7 червня під час виступу в Сенаті лідер Республіканської меншини республіканець Мітч Макконнелл заявив, що США мають посилати потужнішу зброю в Україну.
“Оскільки Росія посилає бойову міць на фронт, українським солдатам потрібно більше зброї. Їм потрібна потужніша зброя. І їм потрібна зброя більшої дальності, щоб безпечно протистояти наступальним силам Росії“, – сказав він.
Макконнелл також закликав адміністрацію президента США пояснити, чи продовжить вона надавати Україні ракети більшої дальності та чи надасть протикорабельні ракети.
Республіканець заявив, що не варто боятися роздратувати або принизити Путіна, і ті, “хто стурбований ескалацією, повинні думати, що Путін зробить з їхніми (українськими) містами, якщо його не зупинить Україна“.
Нагадаємо, директор Національного музею Голодомору Олеся Стасюк в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA розповіла про геноцид проти українського народу у XXI столітті. За її словами, конвенція ООН не пов’язує поняття геноциду з числом жертв: це може бути 2-3 людини або п’ять.
Читайте також:
Зеленський анонсував запуск “Книги катів” наступного тижня
Російська пропаганда зробила українців “нацистами” — як “промивають” мізки в РФ
Майже 300 тис. росіян від початку війни покинули свою країну — чому кількість охочих поїхати зростає