ЦВК працює над оновленням систем кібербезпеки перед виборами

Фото Укрінформ-UATV

Центральна виборча комісія напередодні президентських та парламентських виборів вживає заходів, щоб оновити та розвивати ІТ-інфраструктуру, а також впроваджує сучасні програмні засоби захисту інформації для підвищення стійкості перед сучасними кіберзагрозами.

Як повідомляє УНН інформацію з ЦВК, відповідні заходи вживаються відповідно до Стратегії кібербезпеки України та закону “Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах”.

“З метою захисту інформаційних ресурсів ЦВК в умовах підготовки до майбутніх виборів Президента України та народних депутатів… здійснюються заходи з оновлення та розвитку ІТ-інфраструктури та впровадження сучасних програмних, апаратних засобів і методів щодо захисту інформації, що значно підвищує стійкість інформаційних ресурсів Комісії перед сучасними кіберзагрозами”, – повідомили у Комісії.

Нагадаємо, 5 липня Верховна Рада не змогла оновити склад Центральної виборчої комісії, поданий Президентом Петром Порошенком. Через це фракція БПП оголосила бойкот та заявила, що не голосуватиме за жоден законопроект, доки не буде оновлено Центрвиборчком. У відповідь на це український парламент вперше ухвалив закон без участі найбільшої фракції Президента.

У разі якщо БПП або “Народний фронт” раптом ухвалять рішення вийти з коаліції, то це загрожує розпуском парламенту та достроковими виборами.

Раніше, Петро Порошенко вніс на розгляд Верховної Ради подання щодо 14 кандидатур на посади нових членів Центральної виборчої комісії. 

У липні парламент пішов на “літні канікули” так і не вирішивши питання оновлення виборчого органу.

Прямий ефір