“Це жесть, ми так не воюємо”: про дії росіян на Вугледарському напрямку розповіли воїни ЗСУ (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Ситуація на Вугледарському напрямку продовжує залишатися важкою, але контрольованою. Про це заявляють українські військовослужбовці, які зараз там стримують противника. Щодня вони стежать за росіянами та не дають їм зайняти місто. Для цього розробляють і використовують різні тактики, повідомляє кореспондентка телеканалу FREEДОМ Анастасія Волкова.

Новобранці вчаться працювати з ручним протитанковим гранатометом. Для них це — перші стрільби. Новоприбулих навчають на полігоні неподалік Вугледара, де противник щодня намагається йти в наступ.

Українські воїни керуються принципом “Повторення — мати навчання”, і в перервах між активними боями відточують свої навички на новому американському БТР МаххРго, який отримали кілька місяців тому. Бронетранспортер уже показав себе в штурмових діях на Вугледарському напрямку.

Тут же набиває руку і тренується аеророзвідка. Бійці розповідають, нині лави Збройних сил України поповнило багато новобранців. Більшість ніколи не стикалися з військовим ремеслом. Але це не проблема, адже на передовій є кому поділитися досвідом.

“Ми зараз вже навчаємо хлопців нових. Нам дають групи, щоб ми їх вчили. Перший чинник ключовий — це мотивація. Якщо людина вмотивована, то вона навчиться. Це не є щось супер складне. Другий чинник: якщо людина грала на плейстейшинах, до джойстиків звикла, то їй буде легше. Третій чинник: особисто мені, моєму досвіду допомогло, що я ще в дитинстві спортивним орієнтуванням займався, я дружу з картою, орієнтуванням на місцевості. Тобто для мене орієнтування з дрона — це набагато легше, ніж бігати по лісу і шукати там якісь орієнтири”, — розповів військовослужбовець ЗСУ з позивним “Михась”.

Бійці розповідають, що противник на Вугледарському напрямку цілодобово намагається атакувати та проводити наступальні дії.

“Вони почали застосовувати дуже багато різних засобів радіоелектронної боротьби там, де тільки вони можуть це зробити. Заважає. Але можна пристосовуватися. Постійно треба пристосовуватися, постійно треба слідкувати, тому що так чи інакше ворог використовує такі самі типи БПЛА, як і ми. І тому можна знаходити шпаринки часові і просторові, щоб активно працювати”, — каже “Михась”.

Кілька днів тому російська морська піхота намагалася прорвати оборону і зайти у Вугледар. Але була розбита і відійшла на свої рубежі.

“Позавчора був наступ ворожих сил. Один наш військовослужбовець загинув, не забудемо. Ми помстимося. У нас оборона сильна. Тримаємо до кінця, робимо, що можемо. Що зможемо і що в наших силах. Чуємо їхні постріли, як вони стріляють один в одного. Це жесть. Не можу передати. Ми так не воюємо”, — сказав військовослужбовець ЗСУ Юрій.

Порівнюючи дії росіян на Вугледарському напрямку зараз і місяць тому, українські військовослужбовці впевнені, що так званий наступ окупантів уже почався.

“Щодо дій противника, як вони пробують, намагаються, то це можна сказати, що майже щодня. Навіть не щодня, а щогодини. Але їхні спроби є марними. Зважаючи на те, що їх більше, але ми сильніші. Насправді противнику дуже цікавий цей напрямок, для них він є стратегічним — Вугледарський напрямок. Тому що це буде логістика для них і покращення, як вони собі думають, надалі наступальних дій. Ніхто здавати Вугледар не збирається”, — розповів військовослужбовець ЗСУ з позивним “Дельфін”.

Українські захисники мотивовані й готові відстоювати свою землю. А от у російських військових із мотивацією останнім часом не дуже, констатують бійці. І додають, що ідея наступу для росіян закінчиться провалом.

“В цілому будь-яка їхня спроба прориву, вона максимально швидко реагується і придушуються їхні наступальні дії задля того, щоб неважливо там, чмобікі там чи професійна їхня армія. Це спрощує нам роботу: швидко відреагували, не зав’язується бій. В принципі, вони там стараються сильно лізти, але вони обезсилені — рік воювати”, — зазначає “Дельфін”.

Сьогодні Вугледар нагадує руїни. Усі житлові будинки в місті розбиті росіянами. У населеному пункті ще залишається близько пів тисячі мирних жителів. Люди практично весь час перебувають у підвалах або укриттях. На вулицю виходять лише коли волонтери привозять гуманітарну допомогу. Взяти місто росіяни намагаються вже близько пів року, але всі їхні спроби марні.

Читайте також: Росіяни підриваються на мінах на Бахмутському напрямку — працюють українські сапери (ВІДЕО)

Прямий ефір