Росіяни підриваються на мінах на Бахмутському напрямку — як працюють українські сапери (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Щодня на Бахмутському напрямку українські захисники встановлюють мінні загородження, щоб запобігти просуванню росіян уперед. Така небезпечна робота в інженерного підрозділу 80-ї окремої десантно-штурмової бригади. Днями він зміг провести успішну операцію і ліквідувати кілька десятків найманців ПВК “Вагнер”, повідомляє кореспондентка телеканалу FREEДОМ Анастасія Волкова.

В умовах бойових дій українські військовослужбовці використовують для замінування позицій противника також і переносну установку розмінування, призначену для подолання мінних полів. Наприклад, кілька днів тому вони підірвали російський взводний опорний пункт на Бахмутському напрямку, внаслідок чого було знищено кілька десятків “вагнерівців”.

“Ми їх успішно запускаємо по скупченню живої сили і укріпрайонах противника. І це допомагає нашим військам потім проводити штурмові дії. Безпосередньо кілька днів тому нам вдалося запустити за допомогою нашого взводу, два відділення розмінування спрацювали, встановили безпосередньо на наших позиціях цю установку. Це кропітка робота. Внесли туди весь заряд і все вдалося. Безпечно вийшли, операція пройшла успішно”, — розповів військовослужбовець Збройних сил України Володимир.

Володимир — командир групи інженерного підрозділу. Його зона відповідальності — Бахмутський напрямок, де противник нарощує свої зусилля і постійно йде в атаку. Але це не можна порівняти з тим, що було торік, констатує військовослужбовець.

“24 лютого наступ був такий, можна сказати, зненацька, а зараз ми готові. Зараз ми готові їх стримати, готові їх вбивати”, — військовослужбовець ЗСУ Руслан.

Успіх на фронті залежить від злагодженої роботи всього колективу. Старший у групі прикриття Володимир у разі обстрілу саперів має захистити своїх побратимів. Допомагає йому в цьому кулемет Калашникова.

“Це — моя малишка, з якою ми досить добре воюємо. Я з перших днів з нею. Досить часто вона мене виручає. Після кожного контакту за нею треба дивитися, щоб вона мене не підвела в бою. Ми з нею вже як рідні”, — сказав боєць.

Пікап, на якому Андрій вивозить саперів після виконання їхніх завдань, уже кілька разів потрапляв під обстріли. Двічі в машині міняли лобове скло і зараз воно знову побите уламками. Але це не заважає в темряві без увімкнених фар добиратися до позицій противника і повертатися назад, каже армієць.

“Моя задача отак: взяти, наприклад, групу, завезти її на виконання бойової задачі, замаскувати машину, щоб вона була непомітна, тому що, якщо її помітять, то можуть розстріляти, і хлопці можуть не вибратися вчасно живими. Мені треба її замаскувати, з хлопцями бути постійно на рації, щоб вони мені доповідали, коли вони закінчують задачу, щоб я міг максимально швидко вивезти після виконання бойової задачі. Найважче було в Соледарі, потім після цього під Кремінною, тоже там було важко, тому що там ліс, дорогі непрохідні. Але переважно важко працювати скрізь, тому що завжди працюємо в сірій зоні”, — розповів воїн.

За рік успішної роботи інженерному підрозділу вдалося захопити деяку техніку. Сапер Олексій показав трофейний міношукач і поділився спогадами, як добув його в одного з російських окупантів:

“Ми йшли на завдання, перевіряти дорогу, щоб наша техніка на Ізюмському напрямку проїхала, і випадково зустріли російського десантника, який теж виявився сапером, і, так би мовити, позичили в нього міношукач. І тепер працюємо з ним. Тут є чутливість, і коли збоку, зліва, справа, він радіусом ловить, і сильніше починає пілікати, коли ближче”.

На кадрах можна побачити позиції противника та успішну роботу по них саперів. І, як кажуть бійці 80-ї окремої ДШБ, так буде з усією ворожою технікою і живою силою на українській землі.

Читайте також: “Ворог штурмує, лізуть і лізуть”: українські захисники знищують росіян на Донеччині (ВІДЕО)

Прямий ефір