“1:0 на користь армійського керівництва”: у якому випадку можуть ліквідувати Пригожина, пояснив Тизенгаузен

Євген Пригожин. Фото: gettyimages.com

Євген Пригожин недооцінив можливості російського армійського блоку, ФСБ і силовиків. Уявивши себе командувачем так званої “СВО”, глава ПВК “Вагнер” перейшов червоні лінії в спробах вказати кадровим російським військовослужбовцям, як вести війну. Про це сьогодні, 13 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політтехнолог Борис Тизенгаузен.

Так він прокоментував перестановки в керівництві ЗС РФ.

“1:0 на користь армійського керівництва. Усі розуміють, і, напевно, навіть у Кремлі розуміють, що Пригожин, якого, скажімо так, вважають одним крилом — Пригожин, Суровікін, і ще десь Кадиров збоку, він узяв на себе функції, почав натягувати, які, в принципі, він не повинен був на себе брати. Пригожин, який не воював, 9 років відсидів у в’язниці і пиляв на оборонних замовленнях величезні гроші, раптом вирішив показувати кадровим російським військовим, як їм потрібно воювати. Він неодноразово це показував, “я вам покажу, як потрібно брати Бахмут” тощо. Тобто, звичайно, він недооцінив міць цього тіньового силового ФСБшно-армійського блоку. Тому, я думаю, що в цьому випадку це пряма поразка, поки що в цьому раунді, цього крила Пригожин – Суровікін – Кадиров і іже з ними”, — сказав Тизенгаузен.

Але така перестановка, як зазначає політтехнолог, у принципі свідчить про те, що Путін реагує кадровими змінами на проблему.

“Він проблеми чітко пов’язує з певною людиною. Він не бачить проблему в системі загалом. Суровікін здав, як то кажуть, Херсон, ніякий великий населений пункт не взяв, усе — давай міняти на Герасимова. Далі Герасимов не покаже жодних результатів, давайте міняти ще на когось. А тут питання в тому, що кожен із цих армійських “управлінців” на себе бере відповідальність, і він повинен буде потім відповісти за те, що він зробив або не зробив. Для нас це добре”, — каже він.

На думку Тизенгаузена, Пригожин і Суровікін не можуть стати небезпечними для Путіна.

“Путін — майстер створення таких систем стримувань противаг, коли на противагу Пригожину є умовний Патрушев. На противагу ФСБ є ще одна структура. Тобто всі за всіма стежать. Пригожин, у принципі, не може стати проблемою для Путіна. Він сам накачав через свої медійні ресурси свою вагу, ніби він права чи ліва рука Путіна. Насправді у Пригожина досить обмежений функціонал. Він навіть із губернатором Бєгловим, другорозрядною фігурою, впоратися не може. Та й із Шойгу не може. Тому Пригожина дуже швидко усунуть. Його ліквідують, щойно він почне думати “а візьму-но я своїми “вагнерівцями” і зараз зброєю побряцаю”. Його одразу ж усунуть. Армійський спецназ, ФСБ, неважливо хто, його просто грохнуть і все. І та ж сама історія з будь-ким, хто затіє проти Путіна якусь підкилимну гру”, — висловив думку політтехнолог.

Читайте також: Сигнал Пригожину, визнання війни чи звичайна перестановка: що стоїть за заміною Суровікіна на Герасимова

Нагадаємо, міністр оборони РФ Сергій Шойгу призначив начальника генерального штабу Росії Валерія Герасимова на посаду командувача об’єднаного угруповання військ, а Сергія Суровікіна, який раніше обіймав цю посаду, понизив до заступника командувача.

На думку військового оглядача, колишнього речника Збройних сил України Владислава Селезньова, заміною Суровікіна на Герасимова на посаді командувача об’єднаного угруповання військ ЗС РФ в Україні Путін показав, що групу Шойгу – Герасимов виведено з-під опали і включено в прямі і дуже оперативні, інтенсивні дії, пов’язані з веденням так званої “СВО”.

Прямий ефір