Теракти у РФ: як Путін використовує масові вбивства росіян (ВІДЕО)

"Крокус Сіті Хол". Фото: РИА Новости

Бойовики ІДІЛ опублікували відео теракту в підмосковному Красногорську. На відео група людей із вогнепальною зброєю відкриває вогонь на вході в концертний зал “Крокус Сіті Хол”. Обличчя нападників розмиті, голоси змінені. Чути, як вони вигукують гасла. Видно тіла загиблих і клуби диму. “Ісламська держава” взяла на себе відповідальність за теракт, але Москва вперто намагається відшукати в ньому український слід. І США, і Німеччина наполягають на причетності ІДІЛ до організації теракту. За останні 25 років у Росії сталося понад 20 терактів, і Кремль неодноразово використовував їх у своїх цілях, повідомляє FREEДОМ.

Серпень 1999 року. Президент РФ Борис Єльцин призначає керівника ФСБ Володимира Путіна першим заступником і виконувачем обов’язків голови уряду. Через місяць світ дізнався про теракти в Буйнакську, Москві та Волгодонську. Підірвано житлові багатоповерхівки. Загинули 307 осіб, понад 1700 дістали поранення.

У Рязані місцевий житель побачив, як у підвал його будинку підозрілі чоловіки заносили мішки. Міліціонери виявили в них вибухівку та детонатори. Людей евакуювали. У новинах повідомили, що це — гексоген. Незабаром у ФСБ заявили: у підвалі будинку знайшли цукор. Це була не спроба теракту, а навчання. Так “рязанський цукор” став мемом. На думку низки дослідників, а також колишнього співробітника ФСБ Олександра Литвиненка, кінцевим вигодонабувачем серії терактів був Путін. Після них він домігся підвищення рейтингу і переміг на президентських виборах 2000 року.

“Протягом усіх останніх 25 років, коли Путін перебуває при владі, теракти, які відбувалися, часто ставали приводом для якихось дій. Це не означає, що влада їх сама організовувала, хоча такі питання завжди виникали, особливо 1999 року, коли Путін приходив до влади й були відомі вибухи будинків у Москві, була історія з “рязанським цукром”, що породило відповідні припущення”, — зауважив російський журналіст Олексій Левченко.

Уже на початку правління кремлівського диктатора стався ще один терористичний акт. У столиці прогримів вибух у переході станції метро “Пушкінська”. Загинули 14 осіб, поранення дістали 118. Через два роки, у 2002-му, в Москві на Дубровці терористи захопили театральний центр, де йшов мюзикл “Норд-Ост”. У заручниках опинилися понад 900 осіб. Під час штурму російські силовики вбили до 174 заручників, ще кілька сотень людей було травмовано.

1 вересня 2004 року під час шкільної лінійки в Беслані група терористів захопила в заручники понад 1200 осіб. І знову під час штурму російські силовики вбили 333 людини, більшість — діти. Після цього Путін серйозно почав вибудовувати свою вертикаль влади, зокрема, скасував вибори губернаторів.

“Путіну, його режиму, адміністрації не вперше використовувати подібні драматичні епізоди, трагедії для здобуття політичних очок, для продовження своїх реформ, для закручування гайок. Ми це знаємо протягом усього періоду Путіна при владі, починаючи з першого року”, — сказав політичний коментатор, ведучий каналу “Ходорковський Live” Дмитро Єловський.

За два десятки років правління Путіна було чимало воєн, які називали “миротворчими операціями”, терактів і вбивств опозиціонерів, журналістів, активістів і тих, кого Путін вважав особистими ворогами. Наприклад, Політковської та Литвиненка, які запевняли, що Путіну теракти 1999 року були потрібні, щоб розв’язати війну проти Чечні.

22 березня 2024-го в Росії — новий теракт. Цього разу терористи проникли в підмосковний концертний зал “Крокус Сіті Хол”, підпалили будівлю і розстріляли десятки людей. Однак аналітики вже звертають увагу на деякі дивні деталі інциденту. Як повідомили очевидці, охорона була беззбройна, не перевіряла речі людей під час входу, також не працювали рамки металодетекторів, а евакуаційні виходи виявилися заблокованими. Через пожежу люди задихалися, а рятувальники не могли проникнути всередину, оскільки чекали силовиків. Примітно, що відділення ОМОН розташоване за 30 хвилин неспішної ходьби від “Крокуса”, проте силова структура прибула на місце події приблизно за годину.

“Безглуздість під назвою “правоохоронні органи Росії” вкотре продемонстровано в цьому теракті, і вона має такий вигляд: півтори години люди вбивали інших людей, по суті, в центрі Москви. Ніхто не займався превенцією цього злочину, ніхто не знав про нього. Далі громадяни РФ, які вчинили злочин, сіли на авто, яке вже перебуває в розшуку, і їдуть у зону ведення бойових дій, де перебуває велика кількість правоохоронних органів Російської Федерації. Ви розумієте безглуздість цієї дії?” — звернув увагу радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк.

Нинішня російська влада забрала у своїх громадян можливість вільно висловлюватися, голосувати на виборах, а тепер після теракту в “Крокусі” депутати Держдуми порушують питання про повернення смертної кари. Депутат Олена Афанасьєва заявила, що відтягувати вже нікуди, а її колега Михайло Шеремет зазначив, що він ініціює на законодавчому рівні питання введення смертної кари за тероризм, розповсюдження наркотиків і злочини щодо неповнолітніх. Голова думської фракції “Единой России” ідею гаряче підтримав.

“Я думаю, що це один із закономірних підсумків того, що влада може зараз зробити, на що вона може піти. Ми чуємо вже від досить публічних і центристських товаришів у владі заклики про те, що мораторій треба скасовувати, та прикриваються вони народом, мовляв, народ хоче смертної кари”, — висловив думку політичний коментатор, ведучий каналу “Ходорковський Live” Дмитро Єловський.

У теракті в “Крокус Сіті Холі” Путін наполегливо шукає український слід. Однак Вашингтон і західні ЗМІ говорять про причетність ІДІЛ. Терористична організація взяла на себе відповідальність за теракт і опублікувала фото та відеоматеріали з місця подій.

“Путін сам відкрив “скриньку Пандори”, створив умови для існування на території РФ терористичних угруповань. Попри величезний бюджет, який виділяється для діяльності спецслужб, все одно ці терористичні угруповання дуже вільно себе почувають. Я вже не кажу про те, що він сам підтримує контакти з різними терористичними угрупованнями, наприклад, “Талібан”, ХАМАС, який влаштував криваву бійню на території Ізраїлю”, — пояснив військовий оглядач Денис Попович.

Велика Британія попередила Кремль, щоб він не використовував теракт у Підмосков’ї як привід для ескалації війни проти України. У коментарі виданню The Telegraph високопоставлене джерело в службі безпеки сказало, що Путін, як і раніше, намагається обманювати російський народ.

Читайте також: Дуже багато нестикувань: на деталі теракту в підмосковному “Крокус Сіті” звернув увагу Гудков

Нагадаємо, увечері 22 березня в концертному залі “Крокус Сіті Хол” (Crocus City Hall) у Підмосков’ї невідомі відкрили вогонь.

Прямий ефір