Telegram-бот “Віртуальний друг” допоможе підліткам впоратися з проблемами (ВІДЕО)

Фото Міжнародний фонд Івана Франка

Міжнародний фонд Івана Франка розробив чатбот, який має допомогти дітям долати труднощі перехідного віку. Чатбот охоплює різні проблемні теми – від розбіжностей із батьками до буллінгу та цькування у школі.

Про це повідомляє UA.

За статистикою за 2020 рік 30% підлітків стали жертвами буллінгу у школі, а 35% через стрес не сплять вночі. У Всесвітній організації охорони здоров’я (ВООЗ) депресію називають однією з провідних причин захворюваності серед підлітків у всьому світі.

Щоб їм було легше впоратися з проблемами, був створений Telegram-бот “Віртуальний друг”. Психологи розробили 250 діалогів на найактуальніші теми:

  • відносини в школі;
  • відносини з батьками;
  • відносини з друзями;
  • пошуки себе.

12-річна Марія Коцюба добре вчиться, вона відкрита і товариська. Свої проблеми та переживання звикла обговорювати з найближчими людьми – з батьками.

Навчання – це суцільна проблема. По-перше, вчителі. Вони бувають різні, характери різні. Відповідно – підхід різний і не всім він підходить. Я би спочатку сказала батькам, тому що друзі теж не завжди можуть допомогти. У них не такий життєвий досвід, як у дорослих”, – розповіла Марія.

Але далеко не всі за допомогою і підтримкою звертаються до батьків. Часто підлітки залишаються сам на сам зі своїми проблемами.

Розробники інтегрували у чатбот відеоблог із фрагментами біографії та творчості Івана Франка, який дає відповіді – як протидіяти цькуванню та домашньому насильству, як захистити свої права, як навчитися вирішувати конфлікти.

“Ми намагаємося дітям продемонструвати, а ось у Франка також це було, і він це описує у своїй творчості. Ми були самі шоковані, що, наприклад, Франко описував першу шлюбну ніч. Цього ніхто не знає. Франко описував проблему з підлітками. Це спроба дати альтернативний контент нашим дітям”, – зазначив директор Міжнародного фонду Івана Франка Ігор Курус.

Чатбот може пожартувати, користується молодіжним сленгом і в діалогах використовує професійні поради психологів. Однак фахівці акцентують: “Віртуальний друг” живого спілкування батьків із дітьми не замінить.

“В якомусь сенсі психологічно ми замикаємося у собі, тому що дуже багато різних форм відволіктися. Бракує ось такого справжнього, близького спілкування, тому що багато йде у сферу соцмереж, ось таких комунікацій”, – розповіла психологиня Анна Коцюба.

Чатбот містить елементи штучного інтелекту, що надалі дасть йому можливість удосконалюватися і розширювати контент.

Нагадаємо, роботи українських школярів 9-11 класів, учасників Малої академії наук, візьмуть для дослідів на Міжнародну космічну станцію.

Читайте також: Булінг, агресія, примус точно не сприятимуть вивченню української мови, – президент

Прямий ефір