Танки для ЗСУ модернізують на заводі в Чехії — подробиці

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Чехія від самого початку повномасштабного вторгнення Росії до України модернізує броньовану техніку для української армії, готує до фронту тягачі та оснащує бойові машини сучасними системами зв’язку. А крім іншого надає і робочі місця для біженців з України. Кореспонденти “Настоящего времени” побували на заводі в Штернберку і дізналися, як чеська компанія допомагає українській армії, повідомляє FREEДОМ.

150 нових працівників довелося найняти чеському заводу Excalibur army, щоб впоратися з багаторазово збільшеними завданнями після початку повномасштабного вторгнення Росії до України. Вакантні місця зокрема зайняли біженці з України.

Одне з головних завдань на чеському заводі зараз — модернізація танків. Для Збройних сил України переробляють машини, близько 90 штук, які в ХХ столітті виробляли в Польщі та Чехословаччині. Наприклад, танк Т-72 вже пройшов модернізацію і готовий до відправлення в українську армію. Один із них стояв на озброєнні армії Словаччини.

Така робота займає від кількох тижнів до кількох місяців. Машини доводиться купувати буквально у всьому світі, багато з них зберігалися просто неба, за цей час деталі з них постійно знімали, кудись продавали, і зараз в окремих випадках доводиться не просто модернізувати танки, а буквально будувати їх з нуля.

Усередині танки обладнають новими приладами для роботи вночі, тепловізорами, автоматикою, що полегшує управління. Але чим конкретно модернізують машини — показувати не можна, військова таємниця.

“По-перше, це дає вам можливість у 10 разів краще розпізнавати, визначати і захоплювати цілі. У наш час — це дуже важливо. Наприклад, солдат на відстані в 10 разів більшій зможе помітити, що противник рухається до їхньої позиції. По-друге, машина забезпечена динамічним захистом від боєголовок і боєприпасів”, — розповів комерційний директор Excalibur army Рікард Кубена.

Динамічний захист — це спеціальні бокси на броні. Вони мають мінімізувати наслідки пострілу по танку. Крім того, з машин прибирають аналогові прилади та застарілу оптику.

Попри те, що модернізація досить серйозно змінює можливості танка Т-72, він не стає принципово іншою машиною. До його керування можна допустити танкіста після кількох днів тренінгу.

“Порівняно з вісьмома тижнями, а це звичайний період навчання для непідготовленого екіпажу, українці за п’ять днів можуть зрозуміти, у чому різниця. І вони повертаються додому з чітким розумінням як керувати танком”, — каже комерційний директор Excalibur army.

Найближчим часом українським військовим доведеться освоювати ще й кулемети на пікапах. Конструктори планують, що вони можуть бути корисні в боротьбі з іранськими дронами-камікадзе. Це волонтерський проєкт. Чеські активісти збирають кошти на 15 таких машин, але поки що накопичили на чотири.

Читайте також: Найміцніші, наймогутніші, найкращі: Зеленський на Донбасі привітав ЗСУ (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, Україна спільно з країнами НАТО починає виробництво важкого озброєння. До проєкту долучилися Польща, Чехія, Франція, Данія. Уже створюються оборонні підприємства, будуються лінії виробництва, розробляють і нові високотехнологічні зразки озброєння. До того ж Україна почала виробництво снарядів для артилерії, вони вже надходять на фронт.

Прямий ефір