Такого рівня радіаційної загрози не було навіть у часи холодної війни – Зеленський

Президент України Володимир Зеленський вкотре наголосив на використанні росіян Запорізької АЕС для залякування та терору населення.

“Кожен день перебування російського контингенту на території Запорізької атомної станції та у сусідніх районах настільки збільшує радіаційну загрозу Європі, що навіть у пікові моменти протистояння за часів холодної війни такого не було”, – зазначає він.

Втім, російський шантаж не лише мобілізує весь вільний світ для протистояння агресору, а й посилить проти нього санкції, додає президент.

У вечірньому зверненні до народу Зеленський зазначив, що голос росіян, які не підтримують війни, має звучати на підтримку України.

“Працюємо над новими санкціями проти Росії та над тим, щоб простимулювати громадян держави-терориста відчути свою частину відповідальності за те, що відбувається”, – сказав він.

За його словами, “дискусія про візові обмеження в Європі для власників російських паспортів щодня розширюється, до неї приєднуються нові держави, нові політики. Зрештою, це має призвести до відповідних рішень”.

Читайте також: Тільки розмови про втрату віз змогли повернути росіян до усвідомлення війни і відповідальності — Подоляк

“Я вдячний нашим розвідникам, правоохоронцям, журналістам та всім, хто працює для встановлення повних даних про російських вбивць. Україна та наші партнери отримують все більше інформації про безпосередньо відповідальних за терор та тортури, за так звану фільтрацію та депортацію наших людей, за мародерство…”, – сказав він.

Усі ці нелюди, сказав президент, обов’язково відповідатимуть.

“Але ми повинні пам’ятати, що коли зло набуває таких масштабів, мовчання людей наближається до рівня співучасті. А відмова від реальної боротьби зі злом стає допомогою саме йому”, – вважає Зеленський.

“Тому, якщо у вас громадянство Росії, і ви мовчите, значить, ви не боретеся, а значить, цим ви підтримуєте. І де б ви не знаходилися – як на території Росії, так і за кордоном – ваш голос має звучати на підтримку України, а отже, проти цієї війни”, – заявив він.

Як повідомлялося, внаслідок обстрілу Енергодару російськими військовими вдень 14 серпня загинув співробітник Запорізької АЕС, ще двоє енергодарців отримали поранення. Про це повідомила НАЕК “Енергоатом”.

Читайте також: Окупанти погрожують підірвати Запорізьку АЕС, щоб стримати контрнаступ ЗСУ — Жданов

Прямий ефір