Окупанти погрожують підірвати Запорізьку АЕС, щоб стримати контрнаступ ЗСУ — Жданов

Росія готує нову провокацію. На Раді Безпеки ООН щодо ситуації навколо Запорізької АЕС росіяни мають намір представити Україну стороною, яка обстрілює атомну електростанцію. Проте весь світ знає, що це ядерний шантаж та антигуманна тактика ведення війни армією РФ. Про це в ефірі телемарафону “FreeДОМ” заявив військовий експерт Олег Жданов.

— Яку роль Запорізька атомна електростанція нині виконує для російських військ, чому її замінували?

— Для Росії атомна електростанція — це важіль тиску на Україну. Вони використовують ядерний шантаж, причому не лише проти України, а й проти наших західних партнерів. Вони використовують ядерний шантаж, щоб ми не розпочали контрнаступ. Вони цього категорично бояться, розуміючи, що навряд чи витягнуть оборону, якщо ми перейдемо в контрнаступ. Також шантаж РФ спрямований на те, щоб вони припинили постачання зброї. Щодо мінування, станція досить надійна споруда, тому внаслідок цього ми можемо отримати ефект брудної бомби. Якщо вони зможуть підірвати будівлю реактора та пошкодити сам реактор, то буде просто величезний викид радіоактивних речовин приблизно як після чорнобильського вибуху.

— Якщо раніше йшлося про загрозу ядреного удару по одному з українських міст, то зараз акцент змістився безпосередньо на ЗАЕС. І складається враження, що це такий останній аргумент для російської армії та Кремля.

— Так, абсолютно правильно. Інших аргументів вони практично не мають. Вони намагаються створити так званий казус Беллі для того, щоб мали можливість застосувати ядерну зброю проти України. Російська Федерація ініціювала засідання Ради безпеки ООН, на якому росіяни хочуть представити Україну як країну, яка обстріляла атомну станцію. І в такий спосіб закріпити думку, що ми займаємося ядерним тероризмом. Тобто не вони захопили нашу станцію і тероризують весь Європейський континент і цивілізоване суспільство, а саме ми.

І що їм це може надати право на застосування ядерної зброї проти України. Але сьогодні у світі розуміють ситуацію. І ті ж країни “Великої сімки” однозначно сказали, що атомна станція має бути або повернена, або передана нейтральній стороні — МАГАТЕ може зайти на станцію. Але, на жаль, генеральний секретар ООН замість того, щоб ініціювати туди захід представників ООН та МАГАТЕ, закликає Російську Федерацію та Україну домовитися про демілітаризовану зону. Росія не виконує взагалі жодних і правил ведення війни, і ігнорує повністю міжнародне право. Про яку домовленість може йтися з Російською Федерацією?

— Ситуація на ЗАЕС та українські дії ЗСУ на Херсонщині між собою пов’язані?

— Так, я теж це зв’язав би. Це один із запобіжників, який вони спробують використати — випалена земля чи присутність росіян.

Голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігор Бураковський в ефірі марафону “FREEДОМ” на телеканалі UA роз’яснив, чого очікувати мешканцям країн ЄС через відмову від російських енергоносіїв. Він наголосив, що на всіх нас зараз лежить історична відповідальність за майбутнє Землі та ті кліматичні зміни, які вже відбуваються.

Російські військові продовжують масований обстріл міст Донецької області. У прямому ефірі марафону “FreeДОМ” корреспондентка телеканала UA  Альона Грамова розповіла про ситуацію на Донеччині.

Прямий ефір