Система блокувань інтернету в Росії набагато жорсткіша, ніж у Китаї, — IT-фахівець

Ілюстративне фото: pixabay.com

У Росії сьогодні блокують доступ до інтернету набагато жорсткіше, ніж у Китайській Народній Республіці. Про це сказав IT-фахівець, директор некомерційної організації “Товариство захисту інтернету” Михайло Клімарьов в ефірі телеканалу FREEДОМ.

“У Китаї зараз, як це не дивно звучатиме, інтернет набагато вільніший. Там дещо інші проблеми. Наприклад, те, що вони пишуть ієрогліфами, і те, що не вивчають фактично ані англійської мови, ані якихось інших західних мов, а, в основному, контент китайською. У КНР є певні культурні обмеження”, — сказав експерт.

Громадяни Китаю, які займаються бізнесом, можуть отримати вільний доступ до інтернету, каже Клімарьов.

“Якщо хтось займається бізнесом, займається продажами, торгівлею, — інтернет для них відкритий. Вони можуть просто купити собі ті ж самі VPN. Причому в держави купити все. Треба просто обґрунтувати, навіщо це потрібно. І можна користуватися вільним інтернетом собі на втіху. У Росії такого немає”, — акцентував Клімарьов.

До того ж, каже експерт, блокування інтернету в Китаї здійснюються за іншим принципом, не так, як у РФ.

“Уявіть собі, є Китай і є весь інший інтернет. І є певна межа між китайським інтернетом та інтернетом загальним. І ось блокування відбуваються тільки на цьому умовному кордоні. А далі нічого не блокується, всередині Китаю ви вільно передаєте інформацію. У Росії ж не так. Там маленький такий російський парканчик побудований у кожного оператора зв’язку буквально. І навіть коли потрібно з одного оператора російського вже відправити інформацію іншому, теж російському, він через ці парканчики інформацію перекидає двічі. Тобто саме блокування відбувається навіть двічі. У Росії блокування набагато сильніші, ніж китайські”, — пояснив Клімарьов.

Читайте також: Блокування інтернету сильно вплине на якість життя росіян і вдарить по економіці РФ, — IT-фахівець

Нагадаємо, російська влада вже до весни 2024 року планує закрити доступ до YouTube, WhatsApp, Telegram та інших інтернет-сервісів.

Прямий ефір