Під час проведення економічного форуму у Санкт-Петербурзі президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв висловив своє ставлення як до війни в Україні, так і до так званих “Л/ДНР”. Його висловлювання набули широкого резонансу в суспільстві, інформує UA.
Петербурзький міжнародний економічний форум відбувся 15-18 червня.
“Ми не визнаємо ані Тайвань, ані Косово, ані Абхазію, ані Південну Осетію. І, мабуть, цей принцип буде застосований і щодо квазідержавних територій, якими, на наш погляд, є Луганськ і Донецьк”, — заявив під час форуму президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв.
Вже наступного дня на ці слова Токаєва у своєму Telegram-каналі відреагував президент Чеченської Республіки Рамзан Кадиров.
“Коли Казахстан почав втрачати суверенітет, хто допоміг? Росія. Не боялася нікого. Визнаєте ви, не визнаєте наші союзні держави, нас це мало хвилює”, — заявив він.
Втрачати суверенітет, на думку Кадирова, Казахстан став у січні цього року. Коли в країні розпочалися протести, пов’язані з підвищенням цін на скраплений газ. Тоді Рада колективної безпеки Організації договору колективної безпеки (ОДКБ) направила миротворчі сили, щоб стабілізувати ситуацію в країні. Вони залишили територію Казахстану через 10 днів, без жодного пострілу. Декілька політичних і громадських діячів Казахстану відразу відреагували на промову Кадирова.
“Коли наш президент говорив про те, що в Казахстані дуже зріле громадянське суспільство, яке по-різному реагує на те, що Росія робить в Україні, він не доказав, що як мінімум 75% казахів та казахстанців — на стороні України, переживають за Україну та чекають на перемогу України”, — зазначив громадський діяч Казахстану Арман Шураєв.
Кадирову нагадали, що батьки багатьох нинішніх чеченців народилися саме в Казахстані. І що в роки Другої світової війни саме казахи врятували від смерті чеченців, інгушів та представників інших національностей.
“І зараз ти дорікаєш країнам ОДКБ у тому, що ці країни не підтримують Росію в її війні в Україні. І справді, наскільки я можу судити з соцмереж, здебільшого казахи підтримують Україну. Чому? З причини тієї, що ніхто не має право приходити на чужу землю зі зброєю в руках”, — вважає економіст Мухтар Тайжан.
Країни ОДКБ не підтримуватимуть російське вторгнення в Україну. Як мінімум, Казахстан відмовляється вводити на територію України свої війська під виглядом миротворчого контингенту.
Додамо, що до ОДКБ входять Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизія, Росія та Таджикистан.
Читайте також:
У Міноборони Естонії стурбовані провокаційною поведінкою РФ напередодні саміту НАТО
У США запевнили, що НАТО захищатиме Литву в разі нападу РФ
Євросоюз визнає Україну та Молдову кандидатами у члени ЄС: проєкт рішення
Україна завоювала розум та почуття європейського народу, але інтерес до країни спадає – нардеп