“Світ чує нашу позицію”, — звернення президента Зеленського у 452-й день війни

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

У Хіросімі Україна була почесним учасником роботи “Великої сімки” (G7), а українська тематика — центральною. Про це сьогодні, 21 травня, у своєму зверненні за підсумками 452-ої доби війни заявив президент України Володимир Зеленський, інформує FREEДОМ.

“Завершуємо цей дуже непростий, але дуже важливий тиждень. У п’ятницю — Ліга арабських держав. Субота й неділя — G7 плюс Україна та ще розширений формат — сім плюс партнери, зокрема глобальний Південь, плюс Україна. Інтенсивно. Світ чує нашу позицію. Захист і гарантії безпеки, повернення всіх наших територій,  всіх наших людей, справедливість, реалізація нашої формули миру…”, — сказав він.

Зеленський наголосив, що порозуміння щодо кожного з цих суттєвих пунктів Україна має зі світовою більшістю, а потенціал буде збільшуватися.

“Сьогодні, у неділю, тут, у Хіросімі, Україна була справді почесним учасником роботи “Великої сімки”. Українська тематика — центральна, шана до всіх українців — особлива. Дякую “Сімці”!”, — заявив президент.

Він поінформував, що зустрівся сьогодні з президентами США, Індонезії, Республіки Кореї, прем’єр-міністрами Канади, В’єтнаму, Австралії та Японії і подякував кожному з них.

“Була й дуже важлива церемонія та звернення у музеї миру в Хіросімі… Наша єдність зі світом, наш захист для українців та наша сила — сила Української держави — буде і найбільш достойним ушануванням пам’яті наших людей — різних поколінь, — чиє життя було зламане та розтоптане російським злом, цією багатолітньою тиранією, яка змінює форму, але вбиває однаково жорстоко”, — наголосив Зеленський.

Наприкінці звернення лідер України зауважив, що сьогодні — День пам’яті жертв політичних репресій.

“День пам’яті всіх, хто був убитий за роки радянського режиму. Не забуваємо, що було, не забуваємо, кого втратили, і не забуваємо, що ми зобов’язані бути сильними. І будемо завжди. Слава Україні!”, — заявив Володимир Зеленський.

Читайте також: Доля України невіддільна від долі світового порядку: європейська дипломатія за тиждень в огляді Мацуки

Нагадаємо, цього тижня 15-21 травня президент України Володимир Зеленський здійснив низку закордонних візитів, зокрема до Європи, Близького Сходу, а потім Японії. Глава української держави взяв участь у саміті Ліги арабських країн, а також у саміті країн G7 (“Великої сімки”), який відбувся в Хіросімі. Ключовими питаннями стали військова допомога та гуманітарна підтримка — все, щоб домогтися миру і безпеки на континенті.

Читайте також: Зустріч Зеленського із Байденом на саміті G7 у Хіросімі — головні заяви лідерів (ВІДЕО)

Прямий ефір