Гайдай: Українські воїни отримали команду відходити від Сєвєродонецька, щоб уникнути збільшення кількості загиблих

Українські захисники відходять від Сєвєродонецька до нових укріплених районів. У напрямку Лисичанська виїхали шість “Точок-У”. Глава ОВА Сергій Гайдай в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA повідомив про ситуацію в Луганській області станом на ранок 24 червня.

— Сєвєродонецьк доведеться залишити?

— Так. Доведеться відводити хлопців, але не треба розводити т.зв. “зраду”. Ніхто їх не кидає. Ніхто не допустить оточення та не залишить нікого напризволяще. Зараз ситуація, коли перебувати на розбитих за багато місяців позиціях заради того, щоб просто там перебувати, — немає сенсу. Щодня кількість загиблих на неукріплених територіях може зростати. Тому було ухвалено рішення. Вони отримали команду відходити на нові позиції, на нові укріплені райони і звідти вже повноцінно вести бойові дії, завдавати шкоди ворогові.

— Яка зараз ситуація у Сєвєродонецьку, місто існує?

— Місто існує, але у якому вигляді? Цілодобово кілька місяців російська армія обстрілювала місто. Починала з великих калібрів здалеку – ракетами, авіабомбами. І чим ближче вони наближалися, тим вони мали більше можливостей для обстрілу. Включалася реактивна артилерія: гради, смерчі, урагани. Також артилерія великих калібрів. Потім вони переходили на міномети. Інфраструктуру міста розбито повністю. Будинки розбито. Обстріляно понад 90%. Критично зруйновано десь 80%.

— Станом на ранок 24 червня розкажіть про ситуацію у Лисичанську.

— До Лисичанська з боку Золотого та Тошківки просувається противник. Вони мають успіх на деяких позиціях, населених пунктах. Сам по собі Лисичанськ складне місто. Він розтягнутий, із перепадами. Є підйоми, круті спуски, приватний сектор, багатоповерхові, багатоквартирні будинки. Якщо Сєвєродонецьк – це місто на рівній місцевості, яке 4 км на 4 км, то у Лисичанська ландшафт складний. Відповідно має бути багато позицій для оборони.

Його важко захопити. Але з огляду на переважаючі сили супротивника, вони тиснуть сильно. На околицях міста вже заходили ДРГ. Спроби пройти в глиб міста були відбиті. Техніки багато. За нашою інформацією з боку Старобільська виїхало у напрямку Лисичанська щонайменше шість “Точок-У”. Одна – це руйнівна сила, а водночас шість – катастрофа.

Крім того, 23 червня вдалося евакуювати людей. Вдалося підвезти гуманітарні вантажі. Сьогодні теж пробуватимемо.

— Чи багато людей лишаються і чому вони лишаються?

— Кожне місто під час війни — фортеця. Наші заклики та спроби евакуювати людей робляться з однією метою — щоби було менше загиблих з боку мирного населення. Нам допомагають певні релігійні громади. Вони вивозять людей. Сьогодні вночі отримав від них повідомлення: “Сергію Володимировичу, а давайте їх просто виведемо силоміць?” Вже священнослужителі та люди, які належать до певної релігійної громади, кажуть: “Про що ці люди думають?” Вони приїхали до кількох населених пунктів забирати людей, з якими раніше домовилися, та виїхало кілька людей. Решта передумали, вирішили залишитися на місці.

— Чи може українська армія обстрілювати Алчевськ?

— У мережі є свідчення мешканців окупованих територій. Вони просто знімають відео. “Вихід” та буквально через секунди вибух на окупованій території. Коли люди там чують “вихід” і тут же “прихід” – зрозуміло, що стріляють поруч, у них. В Алчевську не можуть чути “виходи”, зроблені з української території. Відстань надто велика.

Хлопці, ви на окупованій території дивуєтесь обстрілам, якщо вас 8 років за версією росіян цілодобово бомбардувала українська армія? Може, це розвінчує російські наративи з приводу того, що Україна 8 років бомбила Донбас?

— Що ви можете сказати людям, які не мають надії на те, що над їхнім містом буде український прапор?

— Український прапор піднімуть над Луганськом. Все буде. Але це титанічна праця. Українська армія воює із російською машиною, яка стара, радянська, не береже своїх солдатів. Але це величезна машина. Однозначно ми повернемо всі території. Все робиться задля однієї мети — доя перемогуюи. Ми можемо відбити Сєвєродонецьк за тиждень, але якою ціною і яким буде ККД (коефіцієнт корисної дії). Не треба припиняти допомагати армії, допомагати своїй країні та не варто опускати руки.

Читайте також:

Україна отримала статус кандидата в члени Євросоюзу

Постачання зброї Україні нарощує Захід — нові можливості ЗСУ оцінили експерти

Полозов: Одна справа пишатися армією РФ удома перед телевізором, а інша — вмирати на полях

Ястребова: РФ хоче покращити демографічну ситуацію за рахунок масової депортації українців

Прямий ефір