США знаходять тимчасові рішення проблеми із затримкою виділення допомоги Україні — деталі від Попова

Прапори США та України. Фото: president.gov.ua

Сполучені Штати Америки знаходять тимчасові тактичні рішення проблеми із затримкою виділення допомоги Україні. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів експерт Українського інституту майбутнього Ігор Попов.

Він нагадав, що існують проблеми з розглядом законопроєкту про виділення фінансової допомоги Україні, зокрема грошей на закупівлю американського озброєння.

“Там знову демократи не можуть щось узгодити з республіканцями. Знову є заява Дональда Трампа про те, що давайте тепер це буде не безоплатна допомога, а кредит, й давайте все переписувати спочатку. А це дійсно тривожить і нас, і союзників”, — сказав Попов.

Експерт переконаний, що міністр оборони США Ллойд Остін на засіданні Контактної групи з питань оборони України (“Рамштайн”) у закритому режимі поінформував колег, які існують перспективи.

“А Сполучені Штати намагаються знайти будь-які шляхи обходу цих затримок. Скажімо, минулого тижня була успішна операція із заміною з Грецією. США виділили гроші на закупівлю озброєння для Греції, а Греція доволі оперативно нам передала зі своїх запасів старе радянське озброєння, яке відмінно проявляє себе на полі бою, хоча воно й морально застаріло. Це якраз те, що потрібно нам для артилерійської війни й для посилення засобів протиповітряної оборони. Тобто все-таки поки що знаходяться тактичні рішення, якісь тимчасові, щоб вирішити цю проблему”, — сказав Попов.

Читайте також: Україна не здасться, і ми теж, — Остін на засіданні Контактної групи у форматі “Рамштайн”

Раніше представниця США при НАТО Джуліан Сміт висловила впевненість, що Конгрес США все-таки підтримає новий пакет допомоги Україні.

Прямий ефір