Конгрес Сполучених Штатів ухвалить пакет допомоги Україні, — думка представника США при НАТО

Джуліан Сміт. Фото: twitter.com/usambnato

Конгрес США все-таки підтримає новий пакет допомоги Україні. Упевненість у цьому сьогодні, 13 лютого, під час брифінгу висловила представниця США при НАТО Джуліан Сміт, повідомляє спеціальний кореспондент FREEДОМ.

Сміт привітала створення Європейським Союзом українського механізму в розмірі 50 млрд євро для підтримки української економіки та інфраструктури.

“Зовсім нещодавно ЄС оголосив про додаткову підтримку України в розмірі 50 млрд євро, і це додається до 90 млрд євро, які вже надали країни-члени ЄС. Для порівняння: за цей же час Сполучені Штати надали підтримку на суму 75 млрд дол. Я впевнена, що Конгрес незабаром ухвалить ще один пакет допомоги”, — заявила Сміт.

Також вона зазначила, що заява кандидата в президенти США Дональда Трампа про те, що він би заохочував атаки Росії на країни-члени НАТО, які не витрачають достатньо на свою оборону, небезпечна.

“Заохочення Кремля атакувати будь-яку територію союзника по НАТО або територію Альянсу справді наражає наших солдатів, солдатів США, і солдатів наших союзників на більшу небезпеку. Робити подібні заяви небезпечно і, відверто кажучи, безвідповідально”, — впевнена Сміт.

Читайте також: Сенат США підтримав законопроєкт із допомогою для України — деталі

Нагадаємо, президент Європейської Ради Шарль Мішель наголосив, що заява кандидата в президенти США Дональда Трампа щодо заохочення атак Росії по країнах-членах НАТО, які не витрачають достатньо на свою оборону, грають на руку агресорам.

Прямий ефір