США розглядають відправлення в Україну додаткової зброї і військових радників через можливий наступ РФ, – CNN

Фото Укрінформ

Адміністрація президента США Джо Байдена розглядає можливість відправлення додаткової зброї в Україну на тлі побоювання щодо ймовірного вторгнення Росії.

Про це повідомляє CNN, пише UA.

Йдеться про військових радників та нове обладнання – у пакет можуть входити нові протитанкові ракети Javelin та міномети. Також на розгляді перебувають системи протиповітряної оборони, такі як ракети Stinger.

“Міністерство оборони наполягає на відправленні в Україну деякого обладнання, яке мало бути відправлене до Афганістану, наприклад, гелікоптерів Мі-17. Мі-17 – це російський гелікоптер, який США спочатку купили для передачі афганцям. Пентагон зараз зважує, що з ними робити після виходу США з Афганістану у серпні. В адміністрації стурбовані тим, що відправка “стінгерів” та гелікоптерів може бути розцінена  Росією як серйозна ескалація конфлікту”, – йдеться у повідомленні.

Підполковник у відставці Седрік Лейтон сказав CNN, що Javelin “дуже ефективні проти танків Т-80, які росіяни фактично використовують у своїх зусиллях проти України просто зараз”. Він зауважив, що будь-яка додаткова допомога Україні, безсумнівно, загрожує “подальшим загостренням напруженості” у відносинах із Москвою.

До слова, Данілов повідомляв, що партнери України запевнили у допомозі у разі настання РФ.

Читайте також: Україна не планує наступальну військову операцію на Донбасі, – Кулеба

Прямий ефір