Спочатку повістка, а потім диплом: як у Росії набирають нових мобілізованих на війну в Україні (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: glavcom.ua

Випускникам Московського авіаційного інституту керівництво вишу пригрозило не видати документи про вищу освіту, якщо вони не підпишуть повістки до військкомату. Про це повідомляє видання “Верстка” з посиланням на кількох студентів. І це не просто перегини на місцях — подібні випадки фіксують і в інших навчальних закладах Росії, повідомляє FREEДОМ.

Випускники Пензенського університету, а також Московського авіаційного інституту поскаржилися журналістам, що їх перед отриманням диплома змушують підписувати повістки.

“Вони намагаються отримати подібних людей з вищою освітою, змусити їх укласти контракт. Причому нахабно, приходиш у військкомат із цією повісткою і тут же кажуть, йдіть туди й укладайте контракт”, — йдеться у публікації видання “Верстка”.

За словами правозахисників, у Росії у розпалі друга хвиля мобілізації. Тільки тепер технологія інша: заманювати до військкомату, а потім змушувати підписувати контракт. За повідомленням одразу кількох ЗМІ, у Міноборони таким чином хочуть залучити до участі у війні проти України 400 тисяч осіб. У регіони вже спущено рознарядки. Відповідний документ змогли дістати активісти проєкту “Ідіть лісом!”.

“Офіційно це називається “набір кандидатів на військову службу за контрактом”. Роздача повісток доручена регіонам, термін виконання доручення — до 1 травня. Як розповіли нам жителі Вологодської області, всім, хто зараз приходить до військкомату, дають підписати заборону про виїзд за межі області. Очевидно, що тим, хто підписав повістки, далі наполегливо рекомендуватимуть укласти контракт”, — кажуть активісти.

Тим часом у Кремлі початок другої хвилі мобілізації заперечують. У низці регіонів визнали, що активізували видачу повісток, але нібито лише для уточнення даних. Правозахисники попереджають — це пастка. Адже після відвідин військкомату у російських силовиків з’являється можливість притягувати громадян, які ухиляються від мобілізації, до відповідальності за кримінальною статтею. Відбутися штрафом не вдасться. Але ще гірше, що кожен мобілізований може стати співучасником злочинної агресивної війни Росії проти України, отримати поранення або повернутися додому в цинковій труні.

Читайте також: Репресії Кремля: росіян продовжують переслідувати за будь-які прояви інакомислення (ВІДЕО)

Прямий ефір