Вода в баклажках, їжа на багатті — їхати чи залишатися: репортаж зі Слов’янська

Скріншот відео UA

Слов’янськ Донецької області з кожним днем все більше занурюється у кризу. Бої тривають лише за кілька кілометрів від міста. Постійні обстріли позбавляють жителів газу, світла та води. Про це зі Слов’янська розповів шеф-редактор телеканалу українського іномовлення UA Олексій Мацука.

За його словами, місцева влада організувала підвезення води. Містяни чекають, коли завершиться ремонт водоводу та електроопор. Але ніхто не застрахований від нових влучань та чергових руйнувань. Тому набирають воду про запас — у відра, баклажки і баки.

Також жителі шукають генератори, хто має — виставляють їх біля під’їздів, щоб зарядити телефони. У місті дедалі більше тих, хто збирає сухі гілки для багать — на вулиці гріють воду та варять кашу.

Волонтерка Марія Худенєва живе у Слов’янську, кілька днів тому її квартира була зруйнована уламками російської ракети. Марія показала журналістам те, що вціліло у її будинку. Сама вона тієї ночі вдома не ночувала — переїхала у безпечніше місце.

Міський голова Вадим Лях закликає людей виїжджати та берегти своє життя. Він особисто приходить проводжати слов’янців на евакуаційні автобуси майже щодня. Мер знов і знов просить місцевих жителів: “Евакуюйтеся!”

Як зазначає Марія Худенєва, все одно люди не хочуть залишати свої будинки, хоча за три місяці вже можна було переконатися, що це єдиний вихід на сьогодні, говорить вона.

“Народ у нас такий: надто впевнений у собі. Ми все переживемо. Хоча багато хто пам’ятає 2014 рік. Це вибір кожного. Але сидіти у підвалі без світла, газу, води та зв’язку — не варіант. Тим більше, коли є можливість виїхати”, — зазначає волонтерка.

Місцева жителька Тетяна продає цибулю та часник зі свого городу. Виїжджати вона не збирається. Щодня жінка розкладає прилавок на ганку слов’янського супермаркету. Для неї це єдиний заробіток зараз.

“Кожен сам вирішує, виїжджати йому чи ні. Я не виїжджала 2014-го. І 2022-го не збираюся. Це моє рідне місто. Я тут народилася, виросла, і не покину домівку. Я вірю в Бога. Вдома легше”, — каже жінка.

У селищах навколо Слов’янська зараз тривають бої. Там евакуація йде повним ходом. Працівники ДСНС, поліції, волонтери разом рятують людей.

Нагадаємо, замглави фракції “Слуга народу” Євгенія Кравчук в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA заявила, що вступ України до ЄС значно посилить “нову Європу”.

Пограбування державного масштабу — чим для Росії може обернутися вивезення з України зерна та металу

Ми їх переможемо! — на Харківщині військовослужбовці ЗСУ йдуть у контрнаступ

Читайте також: Політолог Володимир Фесенко в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA розказав, що російська армія не готова до війни на кількох фронтах, тому шантажує Захід

Прямий ефір