Співпраця України з партнерами вже зараз набуває рис союзного договору, — військовий експерт

Владислав Селезньов. Фото: investigator.org.ua

Певні комунікації на рівні союзних договорів України з державами НАТО вже мають місце бути. Договір працюватиме на реалізацію головних завдань: забезпечення та взаємопідтримка в разі агресії третьої сторони. Таку думку сьогодні, 6 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військовий експерт Владислав Селезньов.

“Подивіться, яка чітка синергія зараз відбувається між країнами Балтії, з одного боку, Польщею та Україною, українськими Силами оборони. Думаю, що це, певною мірою, вже зараз набуває певних рис союзного договору, який працюватиме на реалізацію головного ключового завдання для всіх країн-учасниць цього процесу — забезпечення і взаємна підтримка в разі агресії третьої сторони”, — сказав він.

На думку експерта, з великою часткою ймовірності можна припустити, що до цього союзу можуть у перспективі увійти і країни Скандинавії, і Велика Британія, й інші країни.

“Які абсолютно чітко розуміють, що попередня тенденція, спрямована на те, що, мовляв, увесь світ готовий воювати тільки з тероризмом і створювати ті самі передумови, щоб світ був безпечним, знищуючи водночас тільки терористів, вони не працюють. Є абсолютно чітке розуміння того, що на нашій планеті існують країни, які проводять агресивну політику, йдеться не тільки про Російську Федерацію, до таких країн можна віднести і Північну Корею, і з певними застереженнями Сирію та Ісламську республіку Іран. Тому світ має бути готовим до відповідних реакцій на ту ситуацію, яка нині в межах геополітичних процесів не трапилася на нашій планеті. Тому договірні зобов’язання, ситуативні блоки — це, мені здається, цілком нормальна історія, тому що цілком очевидно, що ми повинні об’єднуватися між собою підтримувати ті країни, які розуміють, наскільки серйозними є загрози, і як із цими загрозами боротися, як їм протистояти”, — каже Селезньов.

Також він акцентував, що дипломатичний трек дієвий і працює — Україна отримує зброю від країн-партнерів у межах двосторонніх контактів, а не в межах взаємодії між НАТО з одного боку і Україною з іншого.

“Для перемоги української армії необхідна зброя, багато зброї, боєприпаси до цієї зброї, тому що, на жаль, за допомогою перемовного треку з державою-агресоркою, за допомогою постачання якихось гуманітарних вантажів і складових військової логістики в цій війні не перемогти”, — резюмував Владислав Селезньов.

Читайте також: Танки для ЗСУ модернізують на заводі в Чехії — подробиці

Нагадаємо, на думку політолога Максима Джигуна, зупинити агресію Росії на певному етапі можна дипломатичним шляхом. Перемовини мають бути на умовах України. Але на цьому етапі РФ — не той партнер, з яким потрібно мати дипломатичні відносини.

Прямий ефір